logo IBM Česká republika, spol. s r.o.

Zuzana Kocmaníková

Generální ředitelka IBM Česká republika

Zuzana Kocmaníková - IBM Česká republika, spol. s r.o.logo IBM Česká republika, spol. s r.o.LinkedIn

Jedinečné schopnosti umělé inteligence a IBM Watson Assistant mohou pomoci diabetikům snadno získat mnoho potřebných a praktických informací o cukrovce - to vše 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Chatbot pro diabetiky byl vyvinut a testován devět měsíců v České republice společností IBM ve spolupráci s Diabetickou asociací České republiky.

Je založen na kombinaci nástrojů IBM Watson Assistant a Watson Assistant Workbench s otevřeným zdrojovým kódem, který vývojářům pomáhá vytvářet požadovaný obsah ve velmi uživatelsky přívětivé podobě.

David Kadleček

Integration Architects manažer IBM Česká republika

David Kadleček - IBM Česká republika, spol. s r.o.logo IBM Česká republika, spol. s r.o.LinkedIn

Chatbot je počítačový program se kterým komunikujete v přirozeném jazyce jako byste komunikovali s jiným člověkem. Chatbot vám odpovídá na vaše otázky a zároveň se vás může i ptát, aby získal informace potřebné pro nalezení správné odpovědi. Chatboty lze trénovat více metodami - počínaje velmi explictní definicí struktury rozhovoru, slov, synonym, záměrů experty na danou doménu až po hluboké učení a statistické metody samostatného učení z velkém množství rozhovorů posbíraných v minulosti.

V současné době po chvíli rozhovoru rozpoznáte, že nekomunikujete s člověkem, ale s počítačovým programem. Chatboty jsou většinou zaměřeny na jednu tématiku. Ve světě v současné době dochází k prudkému rozvoji technologie chatbotů, chatboty pokrývají čím dál tím více témat a brzy bude těžké poznat zda komunikujete s člověkem nebo chatbotem.

Antonio Muttoni

Generální ředitel společnosti IBM pro střední a východní Evropu

Antonio Muttoni - IBM Česká republika, spol. s r.o.logo IBM Česká republika, spol. s r.o.LinkedIn

Země střední a východní Evropy se za posledních 30 let dramaticky rozvinuly. Společnosti jsou otevřeny inovacím a novým zkušenostem. My v IBM věříme, že technologie umělé inteligence pomůže společnostem s inovacemi, přijmout nové modely řízení podniku, podnítit ekonomický růst a otevřít se novým trhům.

Většina lidí také očekává rozšíření využití umělé inteligence v příštích třech letech.