logo IDC CEMA s.r.o.

IDC Cloud Computing Roadshow 2012

Již 20.9. 2012 přivítá konference IDC Cloud Computing Roadshow v hotelu Hilton Prague více než 150 IT odborníků z celé republiky a seznámí je s pohledem evropských uživatelů na nejnovější trendy v IT.

Konference nabídne nejnovější pohledy na cloud computing a nové modely IT využívající software jako službu, hybridní (tzv. mash-up) aplikace, lokální systémy nové generace a rozsáhlá globální tržiště IT řešení. Jedná se o modely, které "demokratizují" přístup k IT a umožňují organizacím vítězit nad konkurencí inovacemi a vyšší výkonností - nikoliv na základě velikosti rozpočtu na IT, ale díky síle nápadů a schopnosti je rychle realizovat.

Program konference se kromě aktuálního vývoje zaměří na přínosy a rizika spojená s užíváním cloud computingu. Dalšími tématy jsou měření návratnosti investic, efektivita, řízené služby datových center a nasazení technologií privátního cloudu, ale i spolehlivost cloudových aplikací a bezpečnost ukládání dat v cloudu.

Vladimír Kroa, ředitel výzkumu v oblasti IT služeb ve společnosti IDC, představí výsledky nejnovějšího průzkumu mezi uživateli cloudových řešení v Evropě. Ve svém příspěvku se zaměří na jednotlivá odvětví a problémy, pro něž cloud nabízí řešení, a také zhodnotí pozitivní i negativní faktory ovlivňující přechod na využívání cloudových služeb.

Tomáš Trefný, CIO společnosti BOHEMIA ENERGY Entity s.r.o., se podělí o své zkušenosti s využitím cloudových technologií pro zajištění zákaznických služeb a aplikací v prostředí významného alternativního dodavatele energií. Bude se rovněž věnovat ekonomickým aspektům cloudu a otázkám bezpečnosti.

Tomáš Nielsen, právník společnosti Nielsen Meinl, osvětlí vybrané právní aspekty cloud computingu související s ochranou osobních údajů, autorských práv i s tzv. Business Continuity Planning. Nedílnou součástí příspěvku budou ukázky nejčastějších chyb a možností jejich řešení.

O své zkušenosti a znalosti se s účastníky také podělí řada českých i zahraničních odborníků ze společností Telefónica, Citrix, Devoteam, BMC Software, T-Systems, Kingston, Microsoft a Comparex.

Další články k tématům - cloud - computing - inovace - konference - Roadshow - výzkum

Článek IDC CEMA s.r.o. ze dne úterý 11. září 2012

Další články od IDC CEMA s.r.o.