logo Green Fox Academy CZ s.r.o.
Barbora Wachtlová

Barbora Wachtlová

Provozní ředitelka Green Fox Academy CZ

LinkedIn

Například 70% našich studentů z kurzu Junior programátor původně pracovalo v oborech, které brzy kvůli automatizaci zaniknou. Po absolvování kurzu a nástupu do práce mělo 17% z nich ihned vyšší plat, než byl jejich původní. Dalších 66% pak mělo více po třech až čtyřech letech.

Zároveň je potřeba zmínit, že několikaměsíční intenzivní kurz pro začátek plně dostačuje. Jen zhruba 18% pozic v IT totiž skutečně vyžaduje vysokoškolský diplom z informatiky. Z toho důvodu nejsou obavy na místě a je dobré zkusit své štěstí v tomto oboru.

Letos v březnu a dubnu, kdy probíhaly předchozí kurzy, se jich účastnilo celkem přes 1136 lidí. Dubnových online kurzů, kde jsme učili zájemce programovat webové stránky a aplikace, se zúčastnilo přes 1100 lidí. Současná pandemie nám jasně ukázala, jak obrovský potenciál je ve výuce online a také v kódování. Zájem totiž vzrostl i o dlouhodobé rekvalifikační kurzy.

Lidé si uvědomili, že IT je jedním z nejbezpečnějších a nejperspektivnějších oborů. Kvůli obrovskému zájmu nyní pořádáme další - #StayAtHome Coding Camp - třítýdenní kurz zdarma, který odstartuje 25. 5. 2020.