logo ELKO EP, spol. s r.o.
Boris Kamenický

Boris Kamenický

Manažer rozvoje obchodu společnosti ELKO EP

LinkedIn

Smart technologie jsou v Indii velkým tématem. Indický trh je hodně dynamický. Nejrychleji se rozvíjející světová ekonomika má stále otevřené dveře pro vstup zahraničních společností, čehož se dá využít - pokud máte co nabídnout a jste po všech stránkách připraveni na silnou konkurenci.

Náš systém iNELS má v Indii už tři realizace a prostřednictvím nového partnera, s nímž dlouhodobě spolupracujeme, jsme zařazeni do prestižního projektu Smart City v městské části Lutyens. V tuto chvíli vidím potenciál i v našich RF sadách, poptávka po nich stále roste.

Vylepšili jsme zejména stmívače typu DIM-15, který se instaluje do rozvadeče a SMR-M s instalací přímo pod tlačítko. Nyní mají minimální nastavení jasu potenciometrem, což eliminuje blikání světelného zdroje. To známe hlavně u LED žárovek. Stmívač reguluje jas žárovky plynule, a to stávajícím tlačítkem v instalaci. Samozřejmostí je paměť pro posledně nastavený jas.

Nově umí stmívač ochránit světelný zdroj před přehřátím. K němu dochází připojením větší zátěže, než je povoleno, nebo připojením různých světelných zdroj - jednoduše zdroj vypne. Dále se může ke stmívačům připojit 15 kusů tlačítek s doutnavkami.

Zaujal mne opravdu velký zájem mexických elektrikářů vzdělávat se v oblasti inteligentních elektroinstalací. Jsou totiž tlačeni samotnými zákazníky poptávajícími moderní technologie automatizace domů a budov.

Potenciál je zde určitě veliký, ale tato země na svůj boom teprve čeká. Nicméně kdo první skočí na vlnu modernizace elektroinstalací, ten se pak dlouho poveze. Proto jsme tam také byli i my!