logo COMGUARD s.r.o.
Jan Dymáček

Jan Dymáček

Business Development Director společnosti COMGUARD

nic

Pro spolupráci s ManageEngine jsme se rozhodli především kvůli produktu ServiceDesk Plus, který je jejich vlajkovou lodí.

Sami jsme tento produkt otestovali a používáme ho přímo v provozu jako help desk pro naše týmy předprodejní i poprodejní podpory.

COMGUARD rostl v roce 2014 dvouciferně. 10% růst tržeb ve srovnání s rokem 2013 je výsledkem, mimo jiné, kvalitní práce našich produktových manažerů a rozšiřování produktového portfolia našich distribučních kanálů. V loňském roce jsme se stali výhradním distributorem značky Brocade pro Českou a Slovenskou republiku, domluvili jsme nově prodej produktů společnosti Secunia a distributorství značek Sophos a ObserveIT.

Daří se nám získávat zajímavé zakázky také díky našim aktivitám široké předprodejní podpory v rámci distribuce s přidanou hodnotou, poskytované našim partnerům a díky odborným školením, ať už v oblasti IT bezpečnosti nebo síťové technologie SDN, která probíhala v loňském roce. Jako příklad mohu uvést dodávku vysoce výkonných switchů VDX6740 firmy Brocade pro datové centrum RWE v České republice, realizovanou ve spolupráci se společností UNIS COMPUTERS.

Switche nabízí nejen vysoký výkon a dostatečný počet 40Gbps i 10Gbps portů, ale navíc i podporu SDN (Software Defined Networking), FCOE a VCS (Virtual cluster switching).

Spojujeme se se silnými světovými hráči v informačních technologiích, ke kterým zajisté společnost Brocade Communications patří. Společnost Gartner ji opakovaně řadí mezi 4 přední hráče v oblasti LAN. V oblasti řešení pro infrastrukturu datových center se Brocade v roce 2013 umístil na druhém místě mezi Vizionáři. COMGUARD v průběhu uplynulého roku prokázal, že jeho divize Networking je na vysoké odborné úrovni pro oblast Brocade technologií.

Kromě samotné distribuce jsme zařadili ukázky těchto produktů a technologií do našeho Kompetenční centra a poskytujeme i zmíněné konzultace a osvětu nových řešení pro stavbu moderních LAN sítí. I to je důvod pokračování vzájemné spolupráce formou výhradního distribučního kontraktu.

Sophos hledal silného partnera pro distribuci svých bezpečnostních řešení a vzhledem k nedávné akvizici společnosti Cyberoam a naší distribuci těchto UTM firewallů se nabízelo silnější spojení a rozšíření spolupráce v prodeji celého bezpečnostního portfolia.

Věříme, že naše dlouholeté zkušenosti a odborné znalosti v prodeji bezpečnostních řešení povedou k úspěšným prodejům nově zařazených produktů a že díky tomu rozšíříme možnost opravdu kvalitního výběru bezpečnostních řešení pro naše partnery a jejich zákazníky.