logo StringData s.r.o.
Robert Šamánek

Robert Šamánek

Výkonný ředitel společnosti StringData

LinkedIn

Za drtivou většinu zaměstnanců řeší daňové přiznání zaměstnavatelé. Počátkem roku nastává čas, kdy firmám situaci komplikuje fakt, že zaměstnanci v rámci ročního zúčtování daně uplatňují řadu slev, díky kterým očekávají vrácení přeplatku daně. Celý proces řešení těchto slev nadstandardně zatěžuje účetní oddělení firem.

Prakticky to totiž znamená, že krom běžné, každodenní agendy, najednou mzdové účetní řeší právě i roční zúčtování. Je to velké množství práce navíc. A aplikace Daňovka nabízí řešení.

V pilotním projektu školení, který proběhl v listopadu loňského roku, jsme nabídli možnost rozšířit si vzdělání uchazečům, kteří se k nám hlásili na programátorské pozice, ale bohužel neuspěli. Zájem a výsledky účastníků pilotního projektu nás přesvědčily, abychom celou sérii kurzů otevřeli veřejnosti. Školení Cesta programátora se tak může zúčastnit kdokoli, nejen ten, kdo se u nás v minulosti ucházel o práci.

Kurzem účastníky provede lektor Ondřej Kozel, který v současné době řídí vývoj klíčových aplikací a jejich nasazování do provozu u našich největších klientů, jakými jsou například Moneta Money Bank, Sodexo nebo Allianz. Netajíme se tím, že úspěšní absolventi kurzů mohou dostat nabídku pozice v naší firmě.

Zaměstnanci tak nemusí jít do zbytečně vysokého rizika vyvolaného občas nesmyslnými podmínkami spotřebitelských úvěrů. Každý z nás se v životě může ocitnout v situaci, kdy musí řešit nenadálou finanční událost, potřebuje vyřešit zapeklitou zdravotní situaci, problémy v rodině, nebo si prostě jenom odpočinout, nabrat nové síly a motivaci, a nechce při tom hned měnit zaměstnání a pálit mosty.

Velmi dobře si uvědomujeme, že zaměstnanci jsou tím nejcennějším, co společnost má. Proto se snažíme vytvářet příjemné pracovní prostředí, budovat důvěru mezi vedením a zaměstnanci, zaměstnance dále rozvíjet a posilovat v nich pocit, že StringData nejsou krátká zastávka v jejich kariéře, ale partner, se kterým chtějí strávit významnou část svého života.