logo

Pinned Sites: připnuté weby s IE 9 pro e-shopy FastCentrik a ShopCentrik od NetDirect

Společnost NetDirect jako první dodavatel e-shop systémů v ČR připravila svá řešení na novinku Pinned Sites - neboli "připnuté weby", což je nová funkce Internet Exploreru 9, která umožňuje uživatelům Windows 7 mít oblíbené weby "připnuté" na hlavním panelu, stejně jako různé aplikace.

NetDirect implementoval do svých e-shop systémů FastCentrik a ShopCentrik modul, umožňující provozovatelům internetových obchodů plně editovat seznam úloh a seznam odkazů připnutého webu.

Pinned Sites - revoluce v surfování na internetu

Internet Explorer 9, který byl pro ČR vydán 15.3. 2011, slibuje uživatelům usnadnění práce s internetem. Jednou z nových funkcí IE 9, která je dostupná uživatelům systému Windows 7, jsou Pinned Sites neboli připnuté weby. Ty umožní rychlý přístup k oblíbeným internetovým stránkám a ulehčí jejich ovládání.

Pro připnutí webu stačí odtrhnout záložku s konkrétní stránkou a připnout ji na hlavní panel systému Windows 7 či do nabídky Start. Ve světě už využívá Pinned Sites například největší e-shop Amazon.com, v ČR internetový obchod se spodním prádlem Astratex.cz.

Pinned Sites zrychlí ovládání webu

Po kliknutí pravým tlačítkem myši na ikonu webu připnutého na hlavní panel se zobrazí seznam úloh a seznam odkazů, které může uživatel ve zrychleném režimu využít.

Připnuté weby využívají i funkci náhledu miniatur internetové stránky. Každé tlačítko u miniatury představuje příkaz, který lze na webu spustit, například přehrát video či přidat na Facebook. Uživatel takto může ovládat internetovou stránku i v případě, že je minimalizovaná, aniž by ji musel otvírat.

Ředitel společnosti NetDirect s.r.o., Ing. Jan Svoboda považuje Pinned Sites za velice přínosnou funkci, která e-shop platformy ShopCentrik a FastCentrik posouvá zase o krok dál: Studie Microsoftu prokazuje vliv Pinned sites na zvyšování návštěvností a obratů. To je jasný důvod, proč jsme se rozhodli jejich výhody poskytnout našim klientům.

"Když se společnost NetDirect rozhodla implementovat funkci do svých platforem pro e-shopy FastCentrik a ShopCentrik, zpřístupnila ji tak velkému počtu uživatelů na českém trhu. Tato implementace je ukázkou toho, jak lze některé technologie velmi rychle zavádět a zpřístupnit takříkajíc přes noc velkému počtu zákazníků. Společnost NetDirect ukázala, jak rychle dokáže reagovat na nové možnosti na trhu," řekl Lukáš Křovák, Manažer divize Windows Client společnosti Microsoft.

Další články k tématům - Amazon - Astratex - e-shop - Facebook - FastCentrik - ShopCentrik - Jan Svoboda - Lukáš Křovák

Článek ze dne 16. března 2011 - středa

Další články od NetDirect s.r.o.