logo

Proact IT Group posiluje svou pozici v oblasti ukládání, zálohování, archivace a obnovy dat

Technologická skupina Proact IT Group obsadila po České a Slovenské republice další tři evropské trhy. Nákupem společnosti Databasement získala zastoupení v Belgii a ve Španělsku a akvizicí firmy B2net se jí otevřely dveře do Velké Británie.

Tři akvizice a pět nových trhů během posledních osmi měsíců. To je bilance mezinárodní technologické skupiny Proact IT Group, která se specializuje na ukládání, zálohování a archivaci dat. Skupina Proact se loni v říjnu spojila s českou společností Storyflex a letos integrovala do svého vlastnictví další dvě významné evropské IT firmy - nizozemskou firmu Databasement, která působí také v Belgii a Španělsku a nabízí zejména služby Managed Cloud Services, a dále britskou společnost B2net, jež poskytuje komplexní portfolio služeb pro ukládání, zálohování a archivaci dat.

"Akvizicemi jsme posílili pozici společnosti Proact mezi evropskými lídry v oblasti ukládání a archivace dat. Mezinárodní sdílené know-how nabídneme i tuzemským zákazníkům, kteří budou moci využít nové specializace, znalosti a zkušenosti," řekl René Valvoda, výkonný ředitel společnosti Proact Czech Republic.

Tři velké akvizice meziročně zvýší plánovaný obrat celé skupiny Proact IT Group o 60 procent na přibližně 6 miliard korun. Počet zaměstnanců se díky fúzím téměř zdvojnásobil. Během osmi měsíců vzrostl z původních 300 na současných více než 570 odborníků.

Skupina Proact IT Group nyní působí ve třinácti evropských zemích. V České republice firma působí pod názvem Proact Czech Republic a zaměstnává zde 32 odborníků. Má pobočky v Praze, Brně a Ostravě.

Přehled nedávných akvizicí skupiny Proact IT Group:

Další články k tématům - akvizice - B2net - Cloud - René Valvoda

Článek ze dne 5. května 2011 - čtvrtek

Další články od Proact Czech Republic, s.r.o.