logo Red Hat Czech s.r.o.

Václav Pavlín

Principal Software Engineer společnosti Red Hat

Václav Pavlín - Red Hat Czech s.r.o.logo Red Hat Czech s.r.o.LinkedIn

Pokud dnes začínáme vyvíjet aplikaci, která má škálovat, být nasazena napříč geografickými zónami a která se umí vypořádat se zásadními výpadky, pravděpodobně budeme hledat existující kontejnerovou platformu, která nám vývoj a provoz aplikace co nejvíce usnadní. Pro mnoho firem a vývojářů je takovou platformou Kubernetes a OpenShift.

V případě umělé inteligence a strojového učení je nástup jednotné platformy pro nasazení poněkud opožděný. Mnoho z těch, kteří se věnují umělé inteligenci, nejsou vývojáři sledující nejnovější trendy. Jsou to vědci, kteří jsou špičky ve svém oboru, umí Python, Javu, nebo jiný programovací jazyk, případně znají trochu git.

Nevědí ovšem, jak navrhnout CI/CD procesy, jak automatizovat nasazení a jak monitorovat aplikaci v produkčním prostředí.

David Bečvařík

Senior Solution Architect společnosti Red Hat

David Bečvařík - Red Hat Czech s.r.o.logo Red Hat Czech s.r.o.LinkedIn

Jednou z hlavních novinek je podpora Serverless technologií. OpenShift Serverless není jen o funkcích, ale přináší i plnou podporu kontejnerů. Zároveň pomáhá řešit běžné problémy kontejnerizace a přináší další úroveň abstrakce, která umožňuje snadněji a rychleji vyvíjet a integrovat nové aplikace. Pomocí reaktivního/data driven programování OpenShift Serverless zároveň umožnuje i lépe využít hardwarové prostředky za pomoci inteligentního škálování včetně scale to zero.

V oblasti operation pak usnadňuje sběr logů a metrik a přináší základní technologie umožňující snazší a rychlejší odstranění problémů.

Jakub Veverka

Solution Architect společnosti Red Hat

Jakub Veverka - Red Hat Czech s.r.o.logo Red Hat Czech s.r.o.LinkedIn

Tradičně se společnosti dívaly na automatizaci jako na způsob, jak eliminovat nákladné chyby a ztracený čas manuální konfigurací. Dnes se automatizace stává prioritou také díky požadavkům na zvýšenou rychlost, škálovatelnost a komplexitu prostředí.

Společnosti nehledají pouze způsob, jak jednoduše automatizovat, ale také potřebují automatizované činnosti sdílet a využívat napříč projekty a týmy se správnou úrovní řízení a kontroly.

Zdeňka Van der Zwan

Channel Manager CZ & SK společnosti Red Hat

Zdeňka Van der Zwan - Red Hat Czech s.r.o.logo Red Hat Czech s.r.o.LinkedIn

I přesto, že letošní rok je pro mnohá odvětví rokem úsporných opatření, která se nevyhnula ani oblasti IT, pozorujeme rychlý vývoj v řadě technologií. Umělá inteligence, která proniká do stále většího počtu oblastí, fenomén kontejnerů, který zaznamenává očekáváný rozmach, nebo automatizace, jejíž další vývojové stádium označují analytici Gartneru za hyperautomatizaci, patří mezi strategické technologické trendy roku 2020.

Tento vývoj by nebyl možný bez inovací, jejichž motorem jsou často otevřené technologie. Více o roli open sourcu v rozvoji nových technologiích a jejich vlivu na úspěšný rozvoj podnikání nabídne Red Hat jako přední světový poskytovatel podnikových open source řešení letos i českému publiku.

Cynthia Mitevová

Marketingová manažerka společnosti Red Hat pro ČR a SK

Cynthia Mitevová - Red Hat Czech s.r.o.logo Red Hat Czech s.r.o.LinkedIn

Naším dlouhodobým cílem je plošně rozšířit program KiCo do českých základních škol. Jsme připraveni zdarma školám poskytnout potřebné know how, vyškolit učitele jak pro vedení studijních hodin, tak pro samotné kódování ozobotů a ovládání hry Code Combat.

Součástí balíčku, který školám nabízíme, jsou i zpracované sady úkolů a her, ale i doporučení a rady pro individuální sestavení hodin v případě, že školy nebudou moci využít našich prostor a našich lektorů.

Stránka 1/3 Další >