logo SECURITAS ČR s.r.o.

Sklady a přeprava zboží pod kontrolou chytrých technologií

Vyspělé sofistikované systémy dnes reagují na současná bezpečnostní rizika během přepravy i skladování zboží, doplňují a v některých případech dokonce zcela nahrazují fyzickou ostrahu.

Společnost SECURITAS ČR posiluje nasazení inteligentních technologií pro oblast logistiky. Mezi poslední novinky patří například sofistikovaný kamerový systém RVS pro vzdálený dohled nad vozidly i obsluhujícím personálem nebo chytrá - bezobslužná vrátnice.

Bezpečnostní služby pro oblast logistiky lze řešit outsourcingem - přepravním firmám to přináší značnou úsporu nákladů a profesionální výkon služeb s případnou odpovědností za vzniklé ztráty.

"Trendem je chytrá bezobslužná vrátnice, která zvyšuje rychlost odbavení. Uplatňují se zde technické bezpečnostní systémy, které pomáhají zpřesňovat evidenci a kontrolu pohybu zboží a materiálu. Jde například o počítání zásilek, čtení automatických kódů nebo určování registračních značek vozidel. Sofistikované kamerové systémy umožňují vzdálený dohled, který zajišťuje bezpečnost nákladu nejen na cestě, ale také během přejímky ve skladě. Moderní technologie mohou velmi významně omezit nejen rizika lidského faktoru, ale i rizika organizovaných krádeží či podvodného jednání. V logistice se bavíme především o sofistikovaných kamerových systémech, detekčních a monitorovacích prostředcích, popřípadě o dálkovém dohledu nad provozovanými vozidly,“ říká Jan Peroutka ze společnosti SECURITAS.

Bezpečný sklad pomůže zajistit monitorovací systém RVS

Krádeže zboží ve skladech jsou poměrně běžný jev, situaci napomáhá i nedostatek lidských zdrojů na trhu práce, který nutí firmy zaměstnávat i neprověřené pracovníky. Použití technologií ve skladech závisí na okolnostech, podezření na organizovanou skupinu lze řešit skrytými, inteligentními kamerami na platformě RVS (Remote Video Solutions).

Tento systém dovede díky pokročilým algoritmům vyhodnocovat sledovaný záběr a nahrazovat tak oči strážného. Inteligentní kamery zvládnou například detekovat velikost snímaného objektu, rozpoznat, že v monitorovaném prostoru najednou chybí dříve zaznamenaný předmět, počítat lidi nebo mapovat jejich pohyb v areálu.

Článek SECURITAS ČR s.r.o. ze dne středa 11. ledna 2017

Další články od SECURITAS ČR s.r.o.