logo

Platforma Symantec pomáhá vytvářet a spravovat infrastrukturu úložišť v cloudu

Symantec Corp. představuje nové řešení Symantec FileStore umožňující organizacím vytvářet škálovatelné vysoce výkonné služby souborových úložišť pro podnikové prostředí, včetně privátních a veřejných cloudů.

Řešení FileStore již dosáhlo mimořádných výsledků v obsluze souborů v testech SPEC® (Standard Performance Evaluation Corporation), v nichž dalece překonalo současné nejlepší výsledky.

Systém, který používal software FileStore, dosáhl v testech rekordního výsledku 176 728 operací SPECsfs2008_nfs.v3 za sekundu a celkové doby odezvy 1,67 ms. Výsledky řešení FileStore, dosažené s pomocí aktuálně dostupného softwaru, prokázaly o 47 % vyšší propustnost a o 14 % kratší celkovou dobu odezvy než výsledky zařízení NetApp FAS6080 publikované v srpnu 2009.

Řešení FileStore, které je ihned k dispozici, může spravovat a chránit důležité informace, maximalizovat výkon systému a při změně požadavků aplikací zvyšovat výkon a kapacitu bez narušení provozu. Organizace libovolné velikosti, které chtějí pomocí privátních cloudů získat výhody dostupnosti a možnost spravovat velké objemy dat, mohou snížit náklady pomocí softwarového řešení nezávislého na platformě a široce dostupného hardwaru.

Společnost Symantec v současné době zavádí řešení FileStore jako architekturu souborového úložiště do svých vlastních cloudových služeb, které poskytují víc než 40 petabajtů úložiště online pro více než 9 milionů aktivních uživatelů. Jedná se o největší prostředí úložiště typu SaaS na světě. Pro správu tohoto záložního úložiště používá společnost Symantec také software Veritas Storage Foundation for Windows a Veritas Cluster Server. Pomocí řešení FileStore společnost Symantec zajišťuje spolehlivé vysoce výkonné služby zálohování online za zlomek ceny, protože dosahuje vyššího využití úložišť a odstraňuje plánované prostoje nutné ke zvyšování výkonu a kapacity a pro každodenní úlohy správy.

"Jsme nesmírně potěšeni nejlepšími výsledky v oboru a bezkonkurenčně výhodným poměrem ceny a výkonu řešení Symantec FileStore,“" řekl Jeff Reed, vice president of clustered storage ve společnosti Symantec. "Srovnávací test SPECsfs prokazuje, že software FileStore poskytuje vysoký výkon, jaký současné organizace potřebují pro svá prostředí úložišť v cloudech, bez nutnosti používat drahou speciální hardwarovou infrastrukturu."

Řešení FileStore umožňuje organizacím dynamicky přidávat a odebírat úložný prostor bez převedení systémů do režimu offline. Řešení FileStore se nativně integruje s předními řešeními pro zabezpečení a správu informací společnosti Symantec, včetně softwaru Symantec NetBackup a Symantec Endpoint Protection. Tyto služby jsou spuštěné přímo v uzlech FileStore, čímž se omezují kritická místa ovlivňující celkový výkon, zlepšuje zabezpečení a zjednodušuje provoz, protože se odstraňuje potřeba dalších prostředků serverů a úložišť pro zálohování a zabezpečení.

Jediný systém FileStore může mít až 16 uzlů a 2 PB celkového úložného prostoru. Produkt je navržen tak, aby jej bylo možno rozšiřovat od základních konfigurací prostřednictvím cenově dostupných rozšíření odpovídajících potřebám a rozpočtu IT organizace. Jednoduchý proces implementace se automaticky provádí a konfiguruje na základě pouhých několika parametrů zadaných správcem a přesto splňuje výkonové požadavky náročných aplikací, které pracují s velkými soubory, jako je práce se snímky ve zdravotnictví a geofyzikální průzkum.

"Stále více organizací hledá možnosti, jak zlepšit efektivitu úložišť a snížit složitost správy jejich rostoucího prostředí, a chtějí využít architektury úložišť, které již zavedli poskytovatelé služeb úložišť a veřejných cloudů," řekl Noemi Greyzdorf, Research Manager ve společnosti IDC. "Při posuzování různých možností musejí manažeři podnikových úložišť zvážit cenu, škálovatelnost, dostupnost, možnosti správy a výkon každého řešení, které bude sloužit jako základ služeb souborových úložišť. Společnost Symantec bude moci dodávat řešení FileStore jako platformu, která poskytne základní infrastrukturu pro řešení rostoucích nároků podnikových prostředí úložišť."

Řešení FileStore využívá špičkový systém souborů společnosti Symantec, který spolupracuje s různými platformami a je základem efektivního výpočetního prostředí. Jeho vývoj započal před 20 lety uvedením prvního žurnálovacího systému souborů unixového typu, produktu Veritas Storage Foundation, který se dále vyvíjel v řešení Veritas Cluster File System. Řešení FileStore poskytuje konzistentní základ, který překlenuje mezeru mezi tradičními modely úložišť a novými modely privátních cloudů. Díky zvýšené škálovatelnosti umožňuje podporovat několikapetabajtové aplikace a současně podstatně zvyšuje odolnost prostředí úložišť a udržuje na nízké úrovni kapitálové výdaje na úložiště a související provozní náklady.

O srovnávacím testu

V testu SPECsfs2008 se měří propustnost a doba odezvy serverů NFS a CIFS na základě pracovních zátěží, které představují činnost výkonných serverů v reálných prostředích zákazníků. Výsledky jsou prezentovány v grafu, který znázorňuje řadu 10 nebo více bodů odpovídajících různým zátěžím. Na ose X je vynesen počet operací za sekundu, na ose Y latence. Nejvyšší počet operací za sekundu a výpočet celkové doby odezvy za celý test slouží jako shrnutí výsledků.

Výše uvedené výsledky srovnávacích testů vycházejí z výsledků, které budou publikovány na webu www.spec.org k 15. říjnu 2009. Výše uvedené porovnání je založeno na rychlosti a schopnosti obsluhovat požadavky měřené u souborových serverů využívajících protokoly NFSv3.

Cena a dostupnost na trhu

Řešení FileStore je ihned k dispozici a cena začíná na 6 995 USD za dva uzly a dva sokety procesoru.

Článek ze dne 16. října 2009 - pátek

Další články od Symantec

SmartPhone Honey Stick: jaké jsou osudy ztracených telefonů

Backup Exec 2012 zvyšuje ochranu dat v malých podnicích

25 specializací pro obchodní partnery Symantec ČR a SR

Android.Counterclank: mobilní malware ohrožuje uživatele přístrojů se systémem Android

2011 Enterprise Encryption Trends Survey: studie Symantec zaměřená na šifrování dat

Norton Tablet Security a Mobile Security: bezpečnost pro tabley a chytré telefony

Norton Online Family: kyberšikana učitelů žáky je vážný problém

SMB Threat Awareness Poll: malé a střední firmy podceňují internetovou ochranu

Cílené útoky Duqu zneužívají novou zranitelnost nultého dne a komunikují i přes P2P sítě

Veronika Siwková: nová marketingová a PR manažerka Symantec pro ČR a SR

Symantec O3: nová platforma zabezpečení cloudu

Nový Norton AntiVirus 2012 dokonale ochrání počítač

Útok na infrastrukturu certifikační autority DigiNotar

Technologie V-Ray pro Backup Exec 2010 s první prediktivní obnovou pro VMware

Norton Mobile Security Lite: zdarma ochrana mobilu před škodlivým kódem

Norton 360 a Norton Internet Security chrání i malé a domácí kanceláře

Anonymous oznámili útok na Facebook

Elektronické licence pro Norton 360 a Norton Internet Security

Podceňování rizik na sociálních sítích může vést k soudním sporům a poškození pověsti firmy

Norton Safe Web pro Facebook má přes 1 milion uživatelů

Symantec Messaging Gateway 9.5 s podporou šifrovací technologie odchozích zpráv

Kyberzločin zneužívá smrt Usámy bin Ládina při šíření škodlivého kódu

Pozor na zaspamovaného velikonočního zajíčka

LizaMoon: pozor na falešné antiviry

Android.Walkinwat varuje před stahováním pirátského softwaru

Symantec NetBackup 7 automatizuje prohledávání a ochranu virtuálních strojů

DOCOMO a Symantec představují řízenou 3G službu dálkové blokace pevného disku

Výsledky únorové zprávy Symantec MessageLabs Intelligence Report

Zpětný odkup akcií Symantec

Norton 360 verze 5.0: výkonná obrana proti počítačové kriminalitě

Symantec Endpoint Protection: bezpečnost bez kompromisů a nejvyšší výkon

Vir Anna Kourniková slaví desetileté výročí

Výsledky lednové zprávy Symantec MessageLabs Intelligence Report

Útočné nástroje v popředí zájmu počítačových zločinců

Norton Internet Security 2011 nyní celosvětově v PC HP pro malé podniky

Nadměrné sdílení informací během svátků ohrožuje uživatele

Symantec Data Loss Prevention 11 zjednodušuje detekci a ochranu firemních dat

Cenově výhodné certifikáty GeoTrust SSL drží pozici jedničky

Hudební celebrity se staly obětí počítačových zločinců

Trendy v oblasti bezpečnosti a ukládání dat pro rok 2011

Petr Vojáček: nový Territory Account Managera Symantec pro ČR

Pečeť VeriSign vytvořila nový rekord v počtu zobrazeními za jediný den

Symantec Enterprise Vault: přední řešení v oblasti podnikové archivace dat

2010 Annual Study: oblast šifrování dat zaznamenala největší nárůst investic do IT

Podvodníci nabízejí kredit zdarma pro mobilní telefony

Next Generation Network Protection: pro lepší správu a vyšší zisky poskytovatelů komunikačních služeb

Facebook: Norton CZ ochrana před počítačovou kriminalitou

Norton 360 verze 5.0: Beta verze zdarma ke stažení a testování

Harry Potter a Relikvie smrti: podvodné nabídky spamerů

Symantec Hosted Endpoint Protection: komplexní zabezpečení pro malé a střední firmy