logo

Symantec rozšiřuje portfolio o nové sady Protection Suite a zabezpečení webu

Společnost Symantec Corp. rozšířuje portfolio zabezpečení o nové sady Protection Suite pro zákazníky z oblasti malých firem a velkých organizací a zakoupením společnosti Mi5 Networks přidala technologii zabezpečení webu.

Sady Symantec Protection Suite Small Business Edition a Symantec Protection Suite Enterprise Edition jsou komplexní řešení určená pro zabezpečení firem proti bezpečnostním rizikům a přerušení činnosti. Zaručují okamžitou dostupnost systémů a důležitých informací. Sady Symantec Protection Suite mají být k dispozici v létě roku 2009.

Společnost Symantec oznámila také koupi soukromé společnosti Mi5 Networks, která se zabývá zabezpečením webu a nabízí zcela novátorskou metodu zabezpečení webové brány spočívající v použití streamingové technologie, která kontroluje provoz přicházejí do podniku a vycházející z podniku. Špičková řešení zabezpečení e-mailové brány a koncových bodů společnosti Symantec ve spojení s technologií webové brány společnosti Mi5 budou poskytovat ochranu na nejobvyklejších vstupních místech a tím zabezpečí organizace před vyvíjejícím se webovým škodlivým kódem.

"Naši zákazníci a partneři dali jasně najevo, že řešení zabezpečení, ve kterých se spojuje více vrstev ochrany, přinášejí nejlepší výsledky při nejnižších nárocích na správu," řekl Francis deSouza, senior vice president, Enterprise Security Group, společnost Symantec. "Pokrok v jednáních o získání technologie zabezpečení webu společnosti Mi5 znamená, že společnost Symantec udělala další krok k zajištění ochrany před nejrychleji rostoucí metodou, kterou škodlivý kód infikuje síťová prostředí. Těšíme se na integraci této technologie do našeho portfolia zabezpečení."

Symantec Protection Suite Small Business Edition je snadno použitelná sada, která chrání důležitá firemní aktiva tím, že zabezpečuje proti současným hrozbám v podobě škodlivého kódu a nevyžádané pošty a rychle obnovuje klientské počítačové systémy. Tato komplexní sada poskytuje úplnou ochranu a vytváří bezpečné prostředí, ve kterém jsou okamžitě identifikovány a řešeny chyby počítačového systému, škodlivé kódy a rizika spojená s nevyžádanou poštou. Snadné použití, vysoký výkon a bezkonkurenční ochrana umožňuje malým firmám ušetřit cenný čas a peníze a sada má také nízké nároky na správu při instalaci, nasazení a používání.

Sada Symantec Protection Suite Enterprise Edition obsahuje technologie zabezpečení koncových bodů, zabezpečení zasílání zpráv a obnovení systému společnosti Symantec, které zákazníkům umožňují snížit náklady na zabezpečení jejich prostředí a efektivně spravovat rizika spjatá se současnými infrastrukturami IT. Více vrstev ochrany zaručuje konzistentní ochranu různých platforem a to, že zákazníci přesně identifikují a eliminují rizika. V případě ztráty nebo selhání systému mohou uživatelé obnovit jednotlivé soubory a složky během několika sekund nebo úplné systémy Windows během několika minut, čímž se minimalizují prostoje. Tím, že společnost Symantec spojuje zabezpečení se zálohováním a obnovením, umožňuje organizacím úplně chránit, snadno spravovat a automaticky řídit jejich cenná aktiva.

"Zabezpečení naší sítě je nezbytné pro zachování efektivního pracovního prostředí našich uživatelů," řekl Mike Miller, ředitel zabezpečení informací ve společnosti Media General. "Použití řešení zabezpečení, ochrany před nevyžádanou poštou a zálohování společnosti Symantec nám umožňuje chránit tok informací důležitých pro náš podnik a snížit náklady na správu naší infrastruktury IT i časovou náročnost této správy."

"Díky sadám Symantec Protection Suite můžeme našim zákazníkům poskytnout více vrstev ochrany, které je chrání před širokou řadou bezpečnostních rizik," řekl Steve Barone, ředitel společnosti Creative Breakthroughs. "Jako partner společnosti Symantec jsem nadšen tím, že jsou to jednoduchá řešení, která se snadno zavádějí a pomáhají nám zvládat potřeby zabezpečení zákazníků z oblasti malých firem i velkých organizací."

Podle zprávy Symantec Internet Security Threat Report Volume XIV jsou nyní útoky z webu hlavní metodou provádění nebezpečné činnosti prostřednictvím Internetu. V roce 2008 společnost Symantec zjistila 55 389 hostitelů phishingových webů, což je zvýšení o 66 % oproti roku 2007, kdy společnost Symantec zjistila 33 428 hostitelů phishingu. Pokračující růst a vývoj Internetu nabízí útočníkům stále více cílů a různé prostředky provádění nebezpečných činností. Společnost Symantec vypozorovala, že většina útoků z webu je vedena proti návštěvníkům legitimních webových stránek, které útočníci narušili proto, aby distribuovaly nebezpečný obsah.

Sady Symantec Protection Suite Enterprise Edition a Symantec Protection Suite Small Business Edition podporuje středisko Symantec Security Response a síť Global Intelligence Network. Zřízením sítě Symantec Global Intelligence Network se společnosti Symantec podařilo vytvořit jeden z nejobsáhlejších zdrojů dat o hrozbách z Internetu na světě. Tato síť získává informace týkající se zabezpečení z celého světa. Analytici ve společnosti Symantec tak mají k dispozici bezkonkurenční zdroj dat pro identifikaci a analýzu nových trendů v oblasti útoků, aktivity nebezpečného kódu, phishingu a nevyžádané pošty a pro poskytování ochrany a podložených komentářů.

Licence a dostupnost na trhu

Sady Symantec Protection Suite Enterprise Edition a Symantec Protection Suite Small Business Edition nabízejí flexibilní možnosti nasazení podle individuálních potřeb zákazníků. Sady Symantec Protection Suite mají být dostupné v létě roku 2009 prostřednictvím celosvětové firemní sítě prodejců s přidanou hodnotou, distributorů a systémových integrátorů.

Článek ze dne 11. května 2009 - pondělí

Další články od Symantec

Symantec přináší úplnou správu životního cyklu mobilních zařízení

Sex, porno, team Jacob a Michael Jackson v TOP 100 hledání dětí roku 2009

Norton Online Backup 2.0 je k dispozici celosvětově a podporuje PC i Mac

Iranian Cyber Army zaútočila na Twitter

Integrace řešení Symantec DLP pomáhá blokovat narušení dat

Symantec umožňuje využítí nové technologie úložišť

Více než třetina evropských podniků odkládá upgrady softwaru ve stolních počítačích

Symantec MessageLabs Intelligence 2009 Security Report

Nový portál Norton pro partnery

Norton Ghost je kompatibilní s Windows 7

Nové možnosti zálohování a archivace na podporu systémů Microsoft Exchange Server 2010

Symantec software Backup Exec System Recovery 2010 automatizuje ochranu dat a systémů

2009 MessageLabs Intelligence Report

Symantec pomáhá zákazníkům přejít bez obav na systém Windows 7

Symantec FileStore dosahuje rekordních výsledků v testu SPECsfs

Platforma Symantec pomáhá vytvářet a spravovat infrastrukturu úložišť v cloudu

Norton 2010 s novými technologiemi zjišťování pro boj s počítačovou kriminalitou

Výzkum nevyžádané pošty z robotických sítí odhaluje rychlý růst a nové hráče

Markéta Bauerová v čele Symantec

Spammeři zneužívají Obamu i Harryho Pottera

Symantec získává statut VMware Ready Data Protection pro systém VMware vSphere 4

Symantec nabízí program analýzy počítačových hrozeb

Quorum, nový model ochrany spotřebitelů od Symantec

Škola skončila a vaše děti jsou online, víte, co letos v létě hledají ?

Hackeři se vracejí ke starým technikám

Symantec je podle zprávy 2009 Magic Quadrant jednou z vůdčích společností v oblasti aktivní archivace e-mailů

Symantec uvolňuje své pravidelné zprávy o stavu nevyžádané pošty a phishingu

Zelené IT je nyní pevnou součástí světa IT

Norton Online Backup, řešení zálohování pro Sony VAIO řady BZ a NS

Služby správy zálohování od Symantec zajišťují komplexní řízení operací zálohování a obnovení

Symantec rozšiřuje portfolio o nové sady Protection Suite a zabezpečení webu

Symantec poskytne bezkonkurenční ochranu optimalizovanou pro malé firmy

Symantec představuje nového area managera pro Rakousko, Polsko, Českou republiku a Slovensko

Symantec spouští novou unikátní službu OnlineFamily.Norton, která bude v roce 2009 zdarma

Symantec oznamuje vydání dubnové zprávy 2009 MessageLabs Intelligence Report

Malé a střední podniky vědí o bezpečnostních rizicích, ale pro ochranu informací nedělají vše, co je v jejich silách

Zdravotnické organizace ve spolupráci Symantec snižují náklady a zlepšují péči o pacienty

Symantec ohlašuje službu Norton Online Backup

Symantec varuje před nárůstem počítačových hrozeb

Esurance chrání data zákazníků v koncových bodech softwarem Symantec Data Loss Prevention

Symantec oznamuje výsledky únorové zprávy MessageLabs Intelligence Report

Symantec a její virtualizace koncového bodu přetváří správu pracovního prostoru

Symantec uvolnil svou pravidelnou zprávu o stavu nevyžádané pošty

Symantec uvolňuje veřejnou betaverzi oblíbeného bezpečnostního balíku Norton 360

Symantec vyvíjí novou generaci konceptů shluků a Web 2.0

Symantec chrání informace před nepředvídanou ztrátou a neoprávněným přístupem

Symantec představuje software Enterprise Vault 8.0

Symantec oznamuje výsledky zprávy MessageLabs Intelligence 2008 Annual Security Report

Norton Internet Security pomáhá chránit počítače ASUS