logo Vltava Stores a.s.

Vltava.cz spouští první obchod v mobilu v České republice

Možnosti nakupování se rozrostly o nákup prostřednictvím mobilního telefonu. První plnohodnotný obchod kompletně ovládaný prostřednictvím mobilního telefonu nabízí přes 30.000 položek zboží.

Nákup prostřednictvím mobilního telefonu se v zahraničí stává jedním z fenoménů on-line nakupování. Podle odhadů budou zákazníci v blízké době prostřednictvím mobilních zařízení zcela běžně vyhledávat obchody a zboží. Ve světě umožňuje nákup prostřednictvím mobilního telefonu asi 15 % online obchodů.

m.vltava.cz zatím nabízí přes 30.000 položek zboží. Komfort nakupování je obdobný jako u klasického internetového obchodu. Standard je doručení na dobírku, ale i on-line platební systém PaySec. Díky tomu, že Vltava.cz akceptuje internetové platby PaySec, které jsou již rovněž přístupné z mobilů, budou moci zákazníci mobilem vyřídit nejen nákup, ale rovnou i platbu. Zboží tak budou mít doma ještě rychleji.

V Česku ojedinělou aplikaci, která umožňuje nákup přes mobil, vyvíjela společnost HungryMobile v rámci jejího projektu VRUCE.cz v čele s Janem Řežábem. "Jsme pyšní, že v Česku můžeme nabídnout první mobilní eshop a ukázat tak i společně s novými platebními možnostmi, že mobil je více než jen nástroj pro volání a textovky, ale že je lze plnohodnotně využívat ke každodennímu životu," říká Jan Řežáb.

Počet mobilních telefonů v provozu v Česku přesahuje deset milionů, jejich uživatelem je tak prakticky každý, počet domácností připojených k internetu přesahuje i přes rostoucí trend pouze 1,8 milionu. Češi ročně nakoupí mobilní telefony za několik miliard korun, přičemž prakticky každý nový telefon umožňuje využití mobilního internetového obchodu m.vltava.cz.

"Vltava byla a je lídrem v technologickém rozvoji on-line nákupů. Před dvanácti lety jsme byli prvním internetovým obchodem v ČR, nyní přinášíme jako první možnost nákupu prostřednictvím mobilního telefonu. Očekáváme, že v brzké době může obchod m.vltava.cz využít až 10 % našich zákazníků," komentuje Petr Koždoň, generální ředitel Vltava Stores, a.s.

Další články k tématům - mobil - nákup - PaySec - telefon - vltava - zboží - Jan Řežáb - Petr Koždoň

Článek Vltava Stores a.s. ze dne pátek 21. listopadu 2008

Další články od Vltava Stores a.s.