logo Bircher Process Control BBC s.r.o.

Nový výrobní závod BBC Group v ČR

Moderní hala, ve které má nyní své sídlo firma Bircher Process Control BBC s.r.o. se svými 70 zaměstnanci, byla vybudována na ploše 3600 m2 investicí ve výši 2,5 mil. EUR v průběhu pouhých 9 měsíců.

První kroky v ČR učinila firma Bircher AG v dubnu 2001 v Hranicích, kdy založila svoji dceřinou společnost a do staré pronajaté haly přijala team prvních 8 pracovníků. Cílem bylo zajištění výroby elektrických rozvaděčů a řídicích systémů - v první řadě pro švýcarskou mateřskou společnost a později pro své vlastní nové zákazníky.

Původní pronajatá hala se nacházela v průmyslovém areálu patřícímu dceřiné společnosti švýcarské firmy SSI Schäfer Neunkirch, která působila v Hranicích od roku 1998. Rychle jsme tak nalezli vůbec prvního českého zákazníka, který v té době hledal dodavatele rozvaděčů a řídicích systémů pro své automatizované skladovací systémy.

Krátce poté k nám přišel i další zákazník z Tovární ulice firma AVL Moravia, patřící do německo-rakouského koncernu, která dodává do  celého světa dynamometry a zkušebny pro osobní i nákladní auta. Tito 2 historicky první čeští zákazníci patří až doposud k těm nejvýznamnějším zákazníkům firmy Bircher Process Control BBC s.r.o. v České republice.

Oslava 10. výročí a poklepání základního kamene nové výrobní haly

V okamžiku oslavy 10. výročí své existence nás tady pracovalo více než 60 a plocha 1600 m2 pronajaté haly pro nás bylo už malá. A protože jsme měli pozitivní zprávy o vývoji okolních trhů, rozhodli jsme se zainvestovat do výstavby nové moderní haly.

Oslavy 10. výročí v květnu 2011 byly výbornou příležitostí k poklepání základního kamene a brzy poté odstartovaly také první zemní práce prováděné stavební firmou Repesio a.s. Její nabídka zněla "halu vám postavíme do 9 měsíců na klíč".

Jak se dá nastěhovat na fotbalové hřiště?

Ještě v červnu 2011 jen málokdo z nás věřil, že zaplevelené vojenské fotbalové hřiště se dá změnit na moderní průmyslový areál. Stavební práce ale postupovaly rychle. Krátce před vánoci 2011 byla ukončena hrubá stavba a přesto, že nám nepřálo počasí, byla novostavba předána s prodlením pouhých 10 dnů proti původnímu plánu. A už za týden mohl výrobní tým odstartovat historicky první výrobní procesy v nové hale.

Nová průmyslová výstavba znamená dobrou zprávu pro všechny

Slavnostní otevření haly zaujalo také regionální média a veřejnost. I přes stále hrozící hospodářskou krizi se objevil najednou na trhu práce zaměstnavatel, který si dokonce může dovolit novou moderní halu. A to vše bez velkého "humbuku" a pouze s vlastním kapitálem bez státních a evropských dotací.


Slavnostní otevření nové budovy BBC Group v Hranicích

A co to znamená pro pracovní trh? Že Bircher Process Control BBC s.r.o. je perspektivní a stabilní hráč na hřišti nabídky práce!

A zpráva pro stávající zákazníky? Že Bircher Process Control BBC s.r.o. je partner, který se orientuje na budoucnost, věří v dlouhodobou existenci své firmy a dlouhodobou spolupráci se svými zákazníky.

A novým potencionálním zákazníkům tak vzkazujeme, že jsme firma Bircher Process Control BBC s.r.o., kde dobrá, poctivá práce a příjemné pracovní prostředí jsou předpokladem pro splnění náročných úkolů, které nám chcete zadat.

Další články k tématům - automatizace - práce - rozvaděč - výroba

Článek Bircher Process Control BBC s.r.o. ze dne 26. září 2012 - středa

Další články od Bircher Process Control BBC s.r.o.