logo ICT UNIE o.s.

ITU Telecom World 2011 představí kompetence českých firem a institucí

ICT Unie a Katedra telekomunikační techniky FEL ČVUT v Praze organizačně zajistily českou účast na prestižní mezinárodní akci ITU Telecom World 2011, kterou pořádá Mezinárodní telekomunikační unie (ITU) ve dnech 24. - 27.10 2011 v Ženevě.

Své schopnosti bude odborné veřejnosti z celého světa prezentovat i řada tuzemských institucí a firem. Český stánek se rozkládá na ploše téměř 100 m2 a je jedním z téměř 20 národních stánků na této významné akci. Motto zní "Česká republika - kompetentní země v oblasti ICT" a jeho oprávněnost budou na místě dokazovat mj. zástupci České pošty, Fakulty elektrotechnické (FEL) ČVUT v Praze, sdružení CESNET a řada dalších institucí i soukromých firem.

Celkem se jedná o více než dvě desítky subjektů. Záštitu nad českou účastí převzal ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek spolu s agenturou CzechTrade.

Cílem je představit Českou republiku na špičkovém mezinárodním fóru jako sebevědomou zemi s výrazným prostorem pro spolupráci v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT). Účastníkům z celého světa budou poskytnuty přehledné souhrnné informace o možnostech spolupráce a investičních příležitostech v ČR.

Budou prezentovány vybrané české projekty či aktivity s inovativním potenciálem v oblastech, jako je eGovernment, elektronizace zdravotnictví nebo ICT ve vzdělávání. Například Česká pošta, která je generálním partnerem české účasti na ITU Telecom World 2011, bude prezentovat projekty datových schránek a Czech POINT, jež jsou částečně financovány z fondů EU.

Prof. Boris Šimák, vedoucí Katedry telekomunikační techniky Fakulty elektrotechnické ČVUT, uvedl: "Naše účast na této nejprestižnější akci v oboru je pro nás vyvrcholením víceletého úsilí o spolupráci s Mezinárodní telekomunikační unií. V minulém roce jsme se stali členy jejích dvou odborných sekcí - standardizační a rozvoje (ITU-T a ITU-D). Naši účast na ITU Telecom World 2011 chápeme jako významnou příležitost k navázání partnerství se špičkovými světovými podniky a institucemi s cílem vybudovat na ČVUT v Praze centrum kompetence v oblasti informačních a komunikačních technologií."

Svatoslav Novák, prezident ICT Unie, prohlásil: "Jsem přesvědčen, že české mozky, zejména jejich odbornost, smysl pro inovace a netradiční řešení, se v globálním světě neztratí. Konkurenceschopnost ČR v mezinárodních srovnáních sice bohužel neustále klesá, ale za to šikovní lidé, inovativní firmy či organizace v naší zemi nemohou. Akce typu ITU Telecom World 2011 je velmi vhodným fórem pro prezentaci českých schopností i porovnání s trendy ve světě."

Článek ICT UNIE o.s. ze dne 21. října 2011 - pátek

Další články od ICT UNIE o.s.