logo COOLHOUSING s.r.o.
Jiří Dvořák

Jiří Dvořák

Hostingový specialista společnosti Coolhousing

LinkedIn

V Coolhousingu připravujeme řadu marketingových akcí, které ale většinou přinesou úsporu a udělají tak radost spíše manažerům našich zákazníků. Při naší každodenní práci se však setkáváme s administrátory, kteří v našem datovém centru pečují o servery svých zaměstnavatelů.

Protože intenzita ochlazení těla v serverovně se dá regulovat jen přesunem mezi teplými a studenými uličkami, rozhodli jsme se přidat ještě chutnou regulaci vnitřní.

Každý z virtuálních dedikovaných serverů standardní nabídky Coolhousingu je navíc možné kdykoliv posílit. Serveru se navýší operační paměť, výpočetní výkon nebo dokonce obojí.

Zákazníci tak v nabídce dedikovaných virtuálních serverů u nás dostávají jako vždy na míru přizpůsobitelnou službu, která může dosahovat velmi vysokého výkonu.

Coolhousing patří mezi přední aktivní poskytovatele housingových služeb na českém trhu a to je právě důvod, proč nás vyhledává stále více zákazníků. Poptávají totiž individuální nabídku služeb ve vysokém kvalitativním standardu a s jistotou neustálého rozvoje.

A to vše samozřejmě při férových a transparentních podmínkách za odpovídající cenu.

Sdílené datové úložiště je diskový prostor v rámci některého z našich spolehlivých diskových polí. Toto řešení je možné použít všude tam, kde nejsou kritickými parametry rychlost odezvy či počet diskových operací, ale kde zákazník upřednostní dostatečnou diskovou kapacitu na spolehlivém externím datovém poli s disky v RAID.

Tato služba je vhodná pro kapacity do 1 TB, pro nenáročné projekty, jako náhrada nedostatečného diskového prostoru na virtuálním serveru či jako odkladiště záloh.

Trasy umožní vysokorychlostní přenos mezi dvěma lokalitami s kapacitou od stovek kilobitů, až po násobky gigabitů za sekundu. To vše bezpečně, spolehlivě a s minimální odezvou. Při realizaci optických tras a L2/L3 okruhů vždy spoléháme na technologie špičkových výrobců.

Naše řešení jsou postavena především na technologiích firem Cisco a Juniper.

Nákup tranzitní konektivity od Core Backbone je dalším strategickým rozhodnutím při plánování rozvoje naší sítě. Spolu s růstem našich možností a kapacit získáváme stále více zákazníků, kteří poskytují služby do zahraničí, a proto vyžadují špičkovou zahraniční konektivitu.

Tuzemští zákazníci tuto daňovou změnu nepocítí, zahraničním zákazníkům budou vystavovány faktury v eurech, přičemž v závislosti na výši DPH v konkrétním státě se jim může o rozdíl v sazbě DPH mírně změnit konečná cena služby, což však z pozice poskytovatele bohužel nemůžeme ovlivnit - ceny bez DPH samozřejmě neměníme.

Přímé připojení do AMS-IX a DE-CIX bude pro naše zákazníky znamenat především snížení latencí do propojených sítí. Z dosavadních 20 ms do Frankfurtu (DE-CIX) jsme se dostali na 10 ms, z 30 ms do Amsterdamu (AMS-IX) na 20 ms. Nové přípojky přináší především snížení latencí do propojených sítí a tím významné zkvalitnění zahraniční konektivity.

Zkvalitnění připojení do propojených sítí přitom nelze brát na lehkou váhu - v AMS-IX a DE-CIX jsou připojeni téměř všichni významní světoví poskytovatelé internetových služeb i obsahu.

Výpadek dodávek energie do našeho datacentra, které je u strategicky důležitého internetového uzlu, trval přes půl hodiny a museli jsme pro bezproblémový provoz startovat ze záložních zdrojů Eaton UPS a následně ihned z dieselagregátů, které jely až do té doby, než výpadek energie skončil.

Neplánovaný výpadek trafostanice způsobil přerušení dodávek energie a všechny postižené společnosti musely přepnout v řádu sekund na záložní zdroje, včetně té naší. Výpadek trval zhruba 35 minut, bylo třeba udržet veškeré datové služby v provozu.

Skutečnost je taková, že s řadou poskytovatelů zapojených do SIX a SitelIX již peering realizujeme v českém uzlu NIX.CZ. Protože však víme, že naši zákazníci mají nezřídka zájem i o slovenský trh, rozhodli jsme se vstoupit do SIXu a SitelIXu a spojení na Slovensko tak co nejvíce napřímit.

V Coolhousingu připravujeme řadu marketingových akcí, které ale většinou přinesou úsporu a udělají tak radost spíše manažerům našich zákazníků. Při naší každodenní práci se však setkáváme s administrátory, kteří v našem datovém centru pečují o servery svých zaměstnavatelů.

Protože intenzita ochlazení těla v serverovně se dá regulovat jen přesunem mezi teplými a studenými uličkami, rozhodli jsme se přidat ještě chutnou regulaci vnitřní.

Zkušenost nám ukázala, že naprostá většina zákazníků bez smluvních závazků nakonec objednanou službu využívá tak dlouho, že by se jim závazek vyplatil. Z komunikace se zákazníky víme, že když už se rozhodnou pro serverhousing, dělají to obyčejně po zralé úvaze a s vyhlídkou na udržitelnost či rozvoj svého podnikání.

Protože v Coolhousingu se snažíme být vždy naprosto transparentní, rozhodli jsme se poslat úvazky na letní dovolenou a vyzkoušet o jejich zvýhodnění rovnou snížit základní cenu. Věříme, že se takový přístup osvědčí.

Rozhodli jsme se odměnit svým věrným zákazníkům větším zvýhodněním dvouleté smlouvy. Za její podpis nově získáte slevu ve výši 28 % oproti dřívějším 21 %, díky níž ušetříte u každého serveru několik stokorun měsíčně.