logo COOLHOUSING s.r.o.
Karel Umlauf

Karel Umlauf

Jednatel společnosti Coolhousing

nic

V této aktivitě jsme šli ještě dál a v září 2015 jsme zprovoznili vlastní scrubbing centrum, neboli místo v síti, které očistí příchozí komunikaci od celé řady různých známých i heuristicky detekovaných útoků. Obecně lze říci, že útoky jsou dobře cílené. Pokud útočník zjistí zranitelnost konkrétního serveru, neváhá ji pochopitelně příslušným způsobem využít.

Scrubbing centrum v síti Coolhousingu využívá síťových prvků Radware DefensePro, které v síti datového centra vytváří tzv. šedou zónu, do níž útočník zjednodušeně řečeno nevidí. Umíme snížit pravděpodobnost zneužití bezpečnostní slabiny zákaznického serveru, avšak nejlepší ochranou je vždy dostatečné zabezpečení již na straně zákazníka, ke kterému ovšem umíme zákazníka efektivně nasměřovat.

Když jsme před rokem aktivovali propoje s Frankfurtem a Amsterdamem, byly okamžitě vytíženy na třetinu své kapacity. Kvalita sítě Colhousingu šla tímto upgradem výrazně vzhůru, což se rychle rozkřiklo a po roce jsme na dvojnásobné kapacitě linek do těchto významných uzlů.

V peeringových uzlech se propojují internetové sítě poskytovatelů internetových služeb a obsahu - jde tedy o křižovatky mnoha datových dálnic, kterými protékají data mezi jednotlivými počítači připojenými k internetu.

Deset let je v IT firmě věčnost, přesto dodnes pamatujeme právě třeba přečíslování IP adres při přidělení vlastního autonomního systému, nebo nákup prvního dieselového agregátu pro jištění napájení.

Coolhousing se vždy profiloval jako cenově výhodná alternativa velkých poskytovatelů, postupně však dokázal své služby rozvíjet tak, že získal důvěru řady významných nejen tuzemských firem včetně například velkých elektronických obchodů, které jsou na kvalitní službě server housingu existenčně závislé.

Díky dosavadním dobrým zkušenostem a spokojeností s partnerstvím s NIX.CZ jsme po změně provozovatele Sitelixu neváhali a členem tohoto peeringového uzlu jsme zůstali. Díky přímým spojům do slovenských peeringových uzlů NIX.SK a SIX můžeme zákazníkům nabízet konektivitu z propojených sítí stejně jako konektivitu tuzemskou.

To znamená plnou rychlostí daného smluvního paušálu, samozřejmě bez jakéhokoli omezení a především s latencemi velmi podobnými tuzemským.

Síťová bezpečnost pro nás byla, je a vždy bude prioritou a naším vstupem do tohoto jedinečného projektu tuto skutečnost dáváme jasně najevo. Coolhousing musel splnit řadu podmínek, které jsou zakotveny v pravidlech projektu FENIX.

Subjekty zúčastněné v tomto projektu jasně ukazují, že jim síťová bezpečnost a bezpečnost svých zákazníků není lhostejná.

Stránka 1/2 Další >