logo

Rapoo produkty v nabídce Bell Technology

Společnost Bell Technology získala výhradní distribuci produktů společnosti Rapoo v Čechách a na Slovensku. Na trh tak přicházejí designové skvosty z oblasti tabletů, chytrých telefonů, myší, klávesnic i sluchátek pro počítače.

Rapoo vyvíjí špičkové produkty z oblasti bezdrátových počítačových doplňků, zejména myši, klávesnice a headsety. Pro inteligentní mobilní přístroje, typicky smartphony a tablety, nabízí Bluetooth klávesnice a headsety. V portfoliu společnosti nechybí ani multimediální klávesnice či výrobky Multi-link (technologie dandelion), které jsou určeny pro domácí kino. Řada zařízení Rapoo nabízí rekordní doby výdrže baterií v délce až 18 měsíců.

Jako jedna z největších značek na současném čínském trhu bylo Rapoo v loňském roce zařazeno do Shenzhenské burzy. Ve stejném roce Rapoo spustilo svou novou globální tržní strategii pro zajištění lepšího přístupu ke svým výrobkům a rozšíření servisních míst - vstoupilo na trh v Evropě, na Středním východu a v USA.

Momentálně se výrobky Rapoo prodávají ve více než 35 zemích a pro společnost pracuje přes 3000 zaměstnanců. Během roku 2011 Rapoo rovněž jako první na světě představilo myš pracující ve frekvenčním pásmu 5,8 GHz. Již v roce 2010 se společnost Rapoo stala se 42,7% podílem na čínském trhu největším dodavatelem bezdrátových zařízení.

Společnost Rapoo zaměstnává rozsáhlý tým prvotřídních R&D designerů, kteří jsou hluboce obeznámeni s moderními průmyslovými a estetickými standardy a dokážou přesně vystihnout požadavky a zkušenosti uživatelů. Díky této filozofii Rapoo v letošním roce získalo pro tři své výrobky série Rapoo Blade prestižní ocenění IF Design Awards.

Designová ocenění odborníků z celého světa

Tři klávesnice série Rapoo Blade obdržely ocenění 2012 IF Product Design Award, jedno z nejstarších, nejznámějších a nejautoritativnějších světových designových ocenění. Společně s Red Dot Award a Idea Award se IF Product Design Award počítá mezi tři nejvyšší světová ocenění a je nazývána "Oscarem" na designovém poli.

Cenu IF Product Design Award získala Bluetooth bezdrátová klávesnice E6300, bezdrátové klávesnice E9070 a klávesnice E9080 s touchpadem. Všechny tři typy mají různé zaměření a funkce ve stejném tenkém rozměru. Tloušťka 5,6 mm zlomila dlouhodobý rekord držený Applem. Vzhled budící dojem čepele (= blade) nemá pouze silný vizuální dopad, ale také efektivně využívá prostor na stole uživatelů.

Model E6300 používá bezdrátovou technologií Bluetooth 3.0, je přenosný a malý, a jeho design byl vyvíjen speciálně pro uživatele tabletů. Obsahuje lithiovou baterii s vysokou kapacitou, která může být opakovaně nabíjena. Lithiová baterie nezvyšuje pouze trvanlivost klávesnice, ale je také příznivá k životnímu prostředí a její použití vysoce ekonomické.

Klávesnice Blade E9080 je zase unikátní zejména svým touchpadem na pravé straně. Touchpad lze použít buď jako numerickou klávesnici nebo klasický touchpad. Standardním módem je režim numerické klávesnice; v tomto módu se touchpad chová jako běžná numerická klávesnice. Pokud ale uživatel jemně přejede přes tlačítko v dolní části touchpadu, touchpad se obratem změní na multidotykové polohovací zařízení; v tomto módu pak lze efektivně uskutečnit různé operace běžně prováděné pouze myší.

Velmi zajímavé produkty najdou zákazníci i mezi headsety či počítačovými myšmi, ať už se jedná bezdrátové modely s 18měsíční výdrží baterie či zařízení ovládaná dotykovými gesty.

"Tři designová ocenění ze začátku letošního roku vypovídají sama za sebe o kvalitách výrobků Rapoo", řekl Martin Motl, obchodní a marketingový ředitel společnosti Bell Technology. "Jsme rádi, že tyto špičkové přístroje můžeme nabídnout českým a slovenským zákazníkům právě my."

Další články k tématům - Apple - baterie - design - ocenění - Rapoo - SmartPhone - tablet - Martin Motl

Článek ze dne 19. června 2012 - úterý

Další články od Bell Technology spol. s r.o.