logo

Tablet Emgeton Consul One

První tablet znovuzrozené značky Consul přichází do vysoce konkurenčního prostředí, v němž ale má rozhodně co nabídnout - zvládne rychlou emailovou komunikaci, surfování na internetu, sdílení fotografií, hraní her i sledování filmů.

Limitovaná edice mobilního, moderního a prakticky vybaveného tabletu Emgeton Consul One nabízí robustní hliníkovou konstrukci s rozměry 172 x 134 mm a s tloušťkou pouhých 10 mm - to je méně, než nabízí kterýkoli jiný 7" tablet na trhu.

Ovládání tabletu CONSUL One je zajištěno prostřednictvím kvalitního multidotykového kapacitního LCD displeje s LED podsvícením, zobrazujícího velmi jemné rozlišení 1024 × 600 bodů při poměru stran 16:9 - pracovní plocha je tedy dostatečně rozměrná i pro pohodlné umístění postranních panelů či pro přehrávání videí. Displej nabízí i automatické přetáčení obrazu, které uživatelé využijí zejména při práci s dokumenty, čtení elektronických knih nebo pro pohodlné prohlížení internetových stránek.

Energii tabletu dodává Li-Pol baterie poskytující provoz po dobu až sedmi hodin surfování na internetu, patnácti hodin při přehrávání hudby nebo pět hodin při přehrávání videa.

Vysoký mobilní potenciál a multimediální výkon zajišťuje procesor na bázi Cortex A8 pracující na frekvenci 1,2 GHz, který je nejen výkonný, ale i vysoce energeticky úsporný. Jeho zdatným pomocníkem je velmi rychlá paměť 512 MB DDR a uživatelsky přístupná úložná kapacita 8 GB, kterou lze dále rozšířit o dalších až 32 GB pomocí paměťové karty.

Uživatelsky velmi přívětivý a ověřený operační systém Google Android 2.3 s českou lokalizací zajišťuje obrovskou variabilitu použití, díky Android Marketu si mohou uživatelé stáhnout nepřeberné množství placených i nezpoplatněných aplikací.

Ve výbavě tabletu Emgeton Consul One lze mimo jiné najít i G-senzor, na přední straně webovou kameru s rozlišením 2 Mpx, pro periferní zařízení lze využít rozhraní USB 2.0 či Bluetooth 2.1+EDR. Při poslechu hudby uživatelé jistě ocení standardní 3,5mm jack výstup, díky němuž mohou připojit jakákoli sluchátka. Internetový obsah bude přístupný během několika okamžiků díky vysoce citlivému bezdrátovému Wi-Fi připojení. Tablet navíc obsahuje i konektor USB host, jehož prostřednictvím lze připojit například klávesnici nebo externí disk.

"V rámci oslav 60 let od založení značky Emgeton máme pro zákazníky připravenu řadu zajímavých přístrojů jak stávajících, tak i zcela nových značek", řekl Martin Motl, obchodní a marketingový ředitel společnosti Bell Technology. "Tablet Emgeton Consul One, kterým oživujeme legendární českou značku Consul, je jednou z našich klíčových novinek, navíc bude během příštího roku doplněn dalšími výkonnými tablety. Se značkou Consul budeme samozřejmě intenzivně pracovat."

Součástí balení je rovněž elegantní kožené pouzdro, které chrání tablet na cestách a navíc nahrazuje i stojánek např. během sledování filmů.

Tablet Emgeton Consul One je již v prodeji v síti všech obchodních partnerů Bell Technology za doporučenou koncovou cenu 5499 Kč vč. DPH.

Další články k tématům - Android - Consul - tablet - WiFi - Martin Motl

Článek ze dne 19. prosince 2011 - pondělí

Další články od Bell Technology spol. s r.o.