logo CAD Studio, a.s.

cadstudio.cz zahajuje ostrý provoz a představuje portfolio produktů a služeb

CAD Studio a.s. je největší specializovaný dodavatel CAD, CAM, GIS a PLM řešení ve střední Evropě. S týmem zkušených odborníků a pevným zázemím tak navazuje na dvacet let úspěšného působení v oblasti počítačového navrhování.

Ohlášené spojení DAGIS a.s. a CAD divize XANADU a.s. bylo k 1.11. 2010 dokončeno. Široké portfolio produktů a služeb CAD Studia zahrnuje oblasti strojírenství a výroby, architektury a stavebnictví i GIS a infrastruktury. Čerpá z toho nejlepšího, co v této oblasti nabízely společnosti XANADU a DAGIS, a postupně představí také řadu novinek.

Personální zázemí největšího specializovaného dodavatele CAD, CAM, GIS a PLM řešení ve střední Evropě se od počátku opírá o šest desítek zkušených zaměstnanců, kteří mají za úkol dále zlepšovat již tak vysoce hodnocené odborné služby pro tisíce zákazníků v České republice i zahraničí. Kanceláře, které od 1.11. 2010 fungují pod hlavičkou CAD Studia, jsou strategicky rozmístěny po celém území republiky - od Prahy, Brna a Ostravy až po České Budějovice, Plzeň a Pardubice. CAD Studio má ke svým zákazníkům blízko, ať jsou odkudkoli.

Nejsilnější hráč u nás čerpá z bohaté historie

Ač zdánlivě na počátku cesty, CAD Studio rozhodně není českým uživatelům neznámé. Jako dodavatel a významný hráč působil subjekt tohoto jména na našem trhu až do roku 2002.

"Návratem k zavedené značce se snažíme zdůraznit vysokou specializaci na oblast počítačového navrhování. Název CAD Studio navíc symbolizuje rovnocenné spojení obou firem. Našim cílem je vytěžit maximum z toho, co umíme, a stát se ještě spolehlivějším dodavatelem a partnerem v oblasti CAD technologií pro naše stávající i budoucí zákazníky," dodává Čeněk Černý, ředitel akciové společnosti CAD Studio.

Ještě více podpory uživatelům

DAGIS i XANADU si za dobu své úspěšné existence vytvořily nejen široké okruhy zákazníků, ale také nadšenou komunitu uživatelů. Ti se ani do budoucna nemusejí obávat, že by přišli o zázemí odborných akcí, neocenitelné zdroje informací a dat či komunitní služby typu CADforum.cz a další. Naopak, podpora těchto projektů a pravidelných setkání - napříč obory strojírenství a výroby, stavebnictví a architektury i infrastruktury a GIS - zůstává prioritou. Za všechny připomeňme nedávný sedmý ročník odborné konference CAD fórum, která i letos vzbudila velký ohlas.

"CAD Fóra se účastní odborníci z naší firmy každý rok, zatím jsme ani jednou nevynechali! Konference je pro nás velmi přínosná - nejen, že se zde setkáme s kolegy z oboru, se kterými si můžeme vyměnit praktické informace, ale také odjíždíme se spoustou novinek, které bychom jinak pracně hledali po večerech z mnoha různých zdrojů," shrnuje své zkušenosti z konference Zdeněk Mrázek ze společnosti Preciosa a.s.

Zákazníci se budou moci spolehnout – kromě u nás i v zahraničí oblíbeného portálu CADforum.cz - také na aktivní a vstřícnou technickou podporu, která zpracovává více než 7000 požadavků ročně.

"Nové technologie a multimédia přinášejí nové možnosti, jak ještě více usnadnit výuku a zdokonalování se v oblasti počítačového navrhování. Portál CADforum.cz, který již dnes využívá přes 28000 registrovaných uživatelů z ČR a dalších 144000 ze zahraničí, je typickým příkladem efektivního propojení rad, tipů a triků, návodů i bohaté databáze bloků a doplňkových aplikací. Většina z nich je navíc dostupná zcela zdarma," doplňuje Vladimír Michl ze společnosti CAD Studio, který stál také u založení tohoto web projektu před 10 lety.

Silná partnerství - jistota pro zákazníky

CAD Studio je nejvýznamnějším partnerem společnosti Autodesk v České republice - je držitelem certifikace Gold Partner pro oblasti strojírenství i stavebnictví. Dále je držitelem statusu HP Designjet Partner. Tato partnerství zaručují zákazníkům nejvyšší úroveň odbornosti technické podpory i spolehlivost dodavatele s pevným obchodním a informačním zázemím.

Článek CAD Studio, a.s. ze dne úterý 2. listopadu 2010

Další články od CAD Studio, a.s.