logo Capsa-Premier.cz, s.r.o.

Capsa.cz i jako síťový disk s podporou FTP

Uživatelé Capsa.cz mohou nyní stahovat i nahrávat data do svého pracovního projektu pomocí libovolného FTP klienta a svých přihlašovacích údajů do systému. Instalace speciální aplikace pro připojení sítového disku v počítači uživatele není potřeba.

Od února 2012 Capsa.cz usnadňuje svým uživatelům přístup k datům a jednodušší zálohování. Nová funkce zavádí klasický FTP přístup, ale zachovává všechny výhody Capsy - tedy verzování souborů a detailní nastavení uživatelských práv. Capsa se tak stává bezpečným zálohovacím řešením, nezávislým na operačním systému. Všechna data jsou navíc přístupná odkudkoliv, a to díky standardnímu webovému rozhraní.

S daty lze vzdáleně pracovat na klasickém PC a také odkudkoliv přes webové rozhraní; nyní mohou svůj prostor na Capse.cz připojit jako síťový disk i uživatelé s menšinovými operačními systémy.

Zatímco aplikace pro připojení Capsy jako vzdáleného disku dosud usnadňovala používání projektů v Capse pouze uživatelům Windows, nový FTP přístup vychází vstříc i těm, kteří používají jiné platformy anebo si nechtějí instalovat aplikaci.

"Zavedením FTP přístupu ke Capse reagujeme na časté podněty našich uživatelů. Roste obliba Linuxu i počet uživatelů Mac OS, a tak jsme zvolili univerzální přístup přes FTP. Ten by měl uspokojit ostatní naše uživatele", dodává Jan Raab, jednatel společnosti Capsa.cz, která spravuje portály Capsa.cz a Úschovna.cz.

Capsa přes FTP jako zálohovací řešení

FTP přístup přináší i další zásadní rozšíření, jak využít systém Capsa.cz. Uživatelé, kteří používají zálohovací software, si nyní mohou nastavit FTP přístup ke Capse jako externí disk pro zálohování a využít tak Capsu ke snadnému a vysoce spolehlivému zálohování.

Bezpečný přístup odkudkoliv

Díky webovému rozhraní umožňuje Capsa přístup odkudkoli. Po zavedení FTP může tedy snadno sloužit například jako datové úložiště pro videa z webkamery. Majitel pak bude mít možnost přistoupit k nahrávkám z libovolného počítače připojeného na internet, třeba i ze zahraničí.

Další články k tématům - FTP - Linux - zálohování - Jan Raab

Článek Capsa-Premier.cz, s.r.o. ze dne pátek 24. února 2012

Další články od Capsa-Premier.cz, s.r.o.