logo České Radiokomunikace a.s.

Miloš Mastník

Generální ředitel společnosti České Radiokomunikace

Miloš Mastník - České Radiokomunikace a.s.logo České Radiokomunikace a.s.LinkedIn

V testování nových technologií v televizním vysílání jsme tradičním lídrem a tuto pozici potvrzujeme i v případě technologie 5G Broadcast.

Vysílání v 5G dokáže přinést divákům jejich oblíbené pořady do mobilních telefonů a nebo tabletů bez toho, aby museli používat mobilní data, je hospodárnější a ekologičtější než dosavadní technologie.

Miloš Mastník

Generální ředitel společnosti České Radiokomunikace

Miloš Mastník - České Radiokomunikace a.s.logo České Radiokomunikace a.s.LinkedIn

Vybudování největšího datového centra na Zbraslavi není jedinou strategickou investicí, kterou chystáme. V současnosti se rozhlížíme po akvizicích na českém trhu, ale i v okolních zemích, které by nám dávaly smysl. Primárně by mělo jít poskytovatele telekomunikační nebo datové infrastruktury. V současnosti máme vytipovaných několik cílů.

Náš nový vlastník, kterým jsou fondy Cordiant Digital Infrastructure, se zaměřuje na dlouhodobý rozvoj, proto si můžeme dovolit investice nebo akvizice s návratností třeba deset i více let.

Vít Vážan

Generální ředitel Českých Radiokomunikací

Vít Vážan - České Radiokomunikace a.s.logo České Radiokomunikace a.s.LinkedIn

Vysílání v 5G umožňuje příjem lineárního televizního vysílání prostřednictvím chytrých telefonů a tabletů, aniž by byl omezen počet současně sledujících uživatelů a aniž by docházelo ke ztrátě kvality obrazu. Mobilní sítě jsou navrženy s ohledem na individuální komunikaci, kdy jsou data odesílána ze serverů individuálním uživatelům.

Ale sledování televize tímto způsobem může způsobit a způsobuje nadměrné vytížení sítě, nutnost načítání obsahu a ztrátu kvality obrazu. U vysílání v 5G tyto problémy odpadají. Divákům doma již poskytujeme příjem televize ve vysoké kvalitě, včetně inovativních a interaktivních mediálních služeb.

Tuto kvalitu služeb chceme rozšířit tak, aby mohli své oblíbené pořady sledovat i lidé na cestách na svých mobilních telefonech a dalších zařízeních. Domníváme se, že tato technologie bude velmi zajímavá i pro provozovatele televizního vysílání.

Pavel Kos

Technický ředitel společnosti České Radiokomunikace

Pavel Kos - České Radiokomunikace a.s.logo České Radiokomunikace a.s.LinkedIn

Spolupráce s Vantage Towers nám umožní další zahuštění pokrytí sítě LoRaWAN, na které dnes poskytujeme služby v oblasti IoT napříč celou Českou republikou. Máme na výběr z téměř čtyř tisíc lokalit, na které bude možné ve zrychleném režimu umístit naše zařízení.

Tím budeme schopni reagovat na potřeby našich zákazníků a nabídnout kvalitnější služby.

Vít Vážan

Generální ředitel Českých Radiokomunikací

Vít Vážan - České Radiokomunikace a.s.logo České Radiokomunikace a.s.LinkedIn

FM vysílání je jednou z posledních analogových platforem vysílání. Ale i toto vysílání dělá krok do světa digitálního. CRA, společně s Českým rozhlasem tento krok, tuto změnu nastartovali již v roce 2013 spuštěním DAB+ vysílání. Navíc jsme v loňském roce spustili regionální digitální rozhlasovou síť a zpřístupnili ji komerčním rádiím.

Posluchači tak mohou využívat nejmodernější rozhlasové služby. Nyní jím chceme prostřednictvím certifikace přijímačů ještě více usnadnit cestu k tomuto zážitku.

Stránka 1/9 Další >