logo Dial Telecom a.s.

Tomáš Strašák

Obchodní ředitel společnosti Dial Telecom

Tomáš Strašák - Dial Telecom a.s.logo Dial Telecom a.s.LinkedIn

Implementace nejmodernější technologie, která umožní uživatelům rychlejší a kvalitnější přenosy velkých datových objemů, byla jedním z hlavních důvodů rozsáhlého upgradu IP/MPLS sítě Dial Telecomu.

Jsme rádi, že akce dopadla úspěšně, a že můžeme svým zákazníkům nabízet služby s MTU až 9000 na naší síti, což není v současné době na trhu standardem.

Martina Setunská

Marketing manager společnosti Dial Telecom

Martina Setunská - Dial Telecom a.s.logo Dial Telecom a.s.LinkedIn

Takto rychlé připojení je možné vždy za předpokladu, že operátor vlastní svoji optickou síť. Dial Telecom takovéto optické sítě má, a to nejen v Praze. Máme poměrně hustě vybudované páteřní a přípojné linky po celé republice, navíc s přesahem do významných zahraničních internetových uzlů.

Z tohoto důvodu jsme velmi často schopni připojit naše zákazníky, ať už z komerční sféry, tak i státní správy či samosprávy, ve velmi rychlém čase.

Martina Setunská

Marketing manager společnosti Dial Telecom

Martina Setunská - Dial Telecom a.s.logo Dial Telecom a.s.LinkedIn

Řešení od Dial Telecomu zahrnuje jak připojení serverovny a tedy i e-shopu, v němž budou probíhat objednávky a transakce, ale také celého logistického centra. Garantovaná dostupnost datových služeb je vyšší než 99,99%.

V tuto chvíli máme takzvaný náběhový měsíc, v průběhu výstavby a ladění technologií tedy dodáváme konektivitu 2x 50 Mbit/s. Za plného provozu však bude navýšena na garantovaných 2x 100 Mbit/s, s možností upgradu rychlosti až na 2x 1 Gbps.

Pavel Kvíčala

Manažer oddělení výstavby a údržby přístupových sítí společnosti Dial Telecom

Pavel Kvíčala - Dial Telecom a.s.logo Dial Telecom a.s.LinkedIn

Úspěšný komerční provoz 100G lambdy na DWDM na tuto dlouhou vzdálenost potvrzuje, že důraz na promyšlený výběr a řádnou výstavbu a provoz telekomunikační infrastruktury nám umožňuje čelit i takovým technologickým výzvám, které se před nedávnem zdály nesplnitelné a ani nyní je není schopen vyřešit každý poskytovatel telco služeb.

Martina Setunská

Marketing manager společnosti Dial Telecom

Martina Setunská - Dial Telecom a.s.logo Dial Telecom a.s.LinkedIn

Strategie pomoci EU a její dotace ohledně rozmístění přístupových bodů v rámci NGA je pro nás velmi zajímavé téma. Cítíme zde standardní napětí mezi doporučením EU a jednotlivými státními úřady, v případě ČR je to zejména ČTÚ.

Dial Telecom si od členství v této organizaci slibuje především získání důležitých dat, stanovení správné strategie a výměnu zkušeností mezi členy ECTA napříč Evropou.

Stránka 1/3 Další >