logo

Data Domain DD670, deduplikační úložný systém EMC

Společnost EMC Corporation představuje nový deduplikační úložný systém Data Domain DD670, který nadále zlepšuje poměr mezi cenou a výkonem produktové řady Data Domain.

Nový systém EMC Data Domain DD670, který využívá procesorovou řadu Intel Xeon 5500 postavenou na architektuře Nehalem, je více než dvakrát rychlejší než konkurenční produkty střední třídy při použití nedávno uvedeného softwaru EMC Data Domain Boost a až 1,5 krát rychlejší při využití jako virtuální pásková knihovna.

Společnost EMC také oznamuje novou řadu EMC Disk Library 5000 a nové volitelné rozšiřující deduplikační úložiště pro systémy Disk Library for Mainframe. Diskové jednotky s kapacitou 2 terabajty (TB) jsou navíc nyní podporovány v expanzních regálech pro nový systém DD670, systém EMC Data Domain DD880 a nedávno uvedené diskové pole EMC Data Domain Global Deduplication Array. Tyto diskové jednotky s větší kapacitou jsou také k dispozici pro novou řadu Disk Library. Tato nová nabídka celkově vylepšuje ucelenou řadu produktů společnosti EMC pro zálohování a obnovení s využitím disků a široké řadě uživatelů poskytuje podstatné zvýšení výkonu a kapacity.

"Tyto nové možnosti dokládají snahu společnosti EMC dosáhnout svou novou generací diskových zálohovacích produktů přední postavení z hlediska poměru ceny a výkonu a rozšířit využití deduplikace, například v prostředí mainframe," řekl Shane Jackson, senior director pro produktový marketing divize systémů pro zálohování a obnovení ve společnosti EMC. "I nadále si udržujeme náskok před konkurencí díky využití škálovací architektury Data Domain SISLTM (Stream-Informed Segment Layout) a nových technologií procesorů Intel, které nám umožňují dosáhnout vyšší úrovně výkonu a kapacity systémů."

Data Domain DD670 - nový deduplikační úložný systém střední třídy

Nový deduplikační úložný systém DD670 nabízí agregovanou propustnost inline deduplikace až 5,4 TB za hodinu. Systém podporuje až 76 TB neformátované kapacity nebo až 2,7 petabajtů (PB) logické kapacity při 50násobné redukci objemu dat. Jediný systém DD670 dokáže podporovat konsolidovanou replikaci až 90 vzdálených poboček s využitím menších zařízení Data Domain, například DD140 nebo DD610, a poskytnout tak distribuovaným týmům plně automatizované funkce zotavení po havárii. Systém DD670 celkově poskytuje značné vylepšení poměru cena/výkon pro procesy zálohování a obnovení a větší kapacitu pro delší uchovávání dat online.

Základní model zahrnuje 12 TB diskového kapacity ve skříni o výšce 2U určené pro montáž do racku a podporuje expanzní regály s jednotkami SATA o kapacitě 1 nebo 2 TB, což přináší 2,1násobný nárůst hustoty v racku. Podobně jako všechny systémy Data Domain se i systém DD670 vyznačuje snadnou instalací a dostatečnou flexibilitou, která umožňuje implementaci ve stávajících uživatelských prostředích bez narušení provozu. Systémy Data Domain podporují širokou škálu aplikací a libovolnou strukturu úložiště. Ta může zahrnovat systémy NFS, CIFS, software Symantec OpenStorage nebo EMC Data Domain Boost s využitím gigabitového nebo 10gigabitového Ethernetu (GbE) nebo software VTL v síti Fibre Channel. Pro systémy DD670 a DD880 je nyní také k dispozici možnost připojení pomocí 8gigabitové sítě Fibre Channel.

Disk Library for Mainframe - nové volitelné rozšiřující deduplikační úložiště

Nové volitelné rozšiřující deduplikační úložiště Deduplication Storage Expansion uživatelům systému DLm960 umožňuje dosáhnout delší doby uchovávání dat na místě, optimalizovat replikaci a snížit celkové náklady na diskové a páskové úložné systémy pro úlohy zálohování a archivace v prostředí mainframe. Toto volitelné úložiště, postavené na rozšířeném deduplikačním úložném systému Data Domain DD880, pomáhá uživatelům systémů mainframe významně vylepšit proces zálohování a obnovení a současně nabízí hladkou integraci do prostředí mainframe.

Systém DLm960 s volitelným rozšiřujícím deduplikačním úložištěm Deduplication Storage Expansion umožňuje škálování ze 2 na 6 modulů virtuálních páskových jednotek (VTEs - Virtual Tape Engines) a podporuje až 12 připojení FICON a výkon načítání dat přes rozhraní front-end překračující 4,3 TB za hodinu. Řešení DLm960 spojuje nenákladné jednotky SATA, ochranu pomocí technologie RAID 6, disky v režimu hot-standby, emulaci pásky a hardwarovou kompresi. V této verzi může systém DD880 v závislosti na dosaženém poměru deduplikace poskytnout další petabajt logické úložné kapacity v jedné skříni a zvýšit tak maximální kapacitu systému DLm960 na téměř 3,5 PB logické kapacity.

Řada Disk Library 5000 - nové škálovatelné virtuální páskové systémy

Nová řada DL5000 podporuje škálování z 8 TB až na 1,4 PB použitelné úložné kapacity, což přináší až 2,8 PB logické kapacity při průměrném kompresním poměru 2:1. Řada DL5000 nabízí výkon načítání až 10,2 TB/h v jednom systému. Dva modely řady DL5000, tedy DL5100 a DL5200, sestávají z jednoho, respektive dvou modulů Disk Library. Moduly Disk Library jsou postaveny na nové procesorové řadě Intel Xeon Processor 5500 a obsahují nové karty pro hardwarovou kompresi a tři 8 gigabitové porty Fibre Channel. Systém DL5200 se dvěma moduly nabízí aktivní převzetí funkcí modulu při selhání a představuje tak systém s vysokou dostupností, který je schopen zůstat v provozu při selhání jednoho modulu.

Stejně jako všechny systémy EMC Disk Library i nová řada DL5000 zahrnuje pokročilé funkce virtuálních páskových jednotek a díky tomu je ideální volbou pro prostředí, která chtějí rozšířit stávající páskovou infrastrukturu o výhody diskového řešení zálohování. Tyto funkce zahrnují automatické vypínání pevných disků a konsolidovanou správu médií.

Konsolidovaná správa médií poskytuje jako jediná v oboru server pro zálohovací média integrovaný do virtuální páskové knihovny. Integrovaný server pro média je k dispozici pro software EMC NetWorker nebo Symantec NetBackup a umožňuje zálohovací aplikaci řídit pohyb dat, a to i přímo přes rozhraní tape out systému Disk Library. Tato možnost také přináší jediné rozhraní pro správu fyzických i virtuálních skupin pásek.

Dostupnost

Systém EMC Data Domain DD670, expanzní regály s jednotkami o kapacitě 2 TB a volitelné rozšiřující deduplikační úložiště Deduplication Storage Expansion pro systém DLm960 budou dostupné ve třetím čtvrtletí roku 2010. Virtuální páskové knihovny DL5100 a DL5200 jsou k dispozici již dnes.

Další články k tématům - DD670 - DD880 - DL5000 - DL5200 - DLm960 - mainframe - zálohování - Shane Jackson

Článek ze dne 9. srpna 2010 - pondělí

Další články od EMC Czech Republic s.r.o.