logo JABLOTRON ALARMS a.s.

Petr Němeček

Vedoucí marketingu ve společnosti JABLOTRON SECURITY

Petr Němeček - JABLOTRON ALARMS a.s.logo JABLOTRON ALARMS a.s.LinkedIn

Po stisknutí tísňového tlačítka dojde k vyvolání poplachu, který přijmou proškolení operátoři Bezpečnostního centra Jablotron 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

Ti mají k dispozici přesnou polohu uživatele, reagují dle předem dohodnutých pokynů a v případě potřeby zajistí asistenci pomocí 200 zásahových vozidel po celé ČR.

Andrea Hartigová

Manažerka marketingové komunikace společnosti JABLOTRON ALARMS

Andrea Hartigová - JABLOTRON ALARMS a.s.logo JABLOTRON ALARMS a.s.LinkedIn

Ke změně webových stránek nás vedlo hlavně to, že jsme chtěli jasně definovaný a přehledný obsah, který má pro návštěvníky skutečný přínos, neztratí se na něm a najdou požadované informace snadno a rychle.

Hlavní novinkou je orientace na B2C zákazníky, kteří se dříve poněkud ztráceli v obsahu určeném pro montážní partnery. Neméně důležitou změnou je i optimalizace pro tablety a chytré telefony, nový web je zcela responzivní.

Ondřej Filip

Výkonný ředitel sdružení CZ.NIC

Ondřej Filip - JABLOTRON ALARMS a.s.logo JABLOTRON ALARMS a.s.LinkedIn

Již při zahájení projektu Turris jsme věděli, že náš speciální router může být využit rovněž jako centrální zařízení domácnosti, které bude moci řídit připojení různých čidel a měřidel k Internetu. Projekt Turris chceme posunout dál, proto jsme se dohodli se zástupci společnosti Jablotron, s níž nyní otvíráme další kapitolu našeho projektu, a to směrem k takzvanému Internetu věcí.

První fáze spolupráce byla zahájena letos v červenci a potrvá do konce září 2015. Nejlepší návrhy oceníme hodnotnými cenami. Věříme, že získáme velmi zajímavé podněty, stejně jako tomu bylo při testování našeho routeru.

Alan Fabik

Obchodního ředitel společnosti JABLOTRON ALARMS

Alan Fabik - JABLOTRON ALARMS a.s.logo JABLOTRON ALARMS a.s.LinkedIn

Na úvod musím zmínit, že jsme v Jablotronu vytvořili nový tým JABLOTRON PROJECTS, který se zaměřuje na nové projekty. Ty mají charakter jak akvizic a startupů, tak spolupráce při výzkumu a vývoji. Mimo spolupráce s CZ.NIC úzce spolupracujeme například s ČVUT a jeho eClubem. Co se týče spolupráce na projektu Turris, tak záměrem je přinést našim zákazníkům další výrobky a služby, které jim usnadní život. Uvědomujeme si, že do oblasti internetu věcí vstupují velcí globální hráči, ale za námi je již několik set tisíc instalací systémů, které dokáží ovládat vrata, osvětlení a další spotřebiče a také regulovat vytápění.

Naší výhodou je navíc to, že všechny naše systémy jsou certifikované a instalované profesionály. Tím dokážeme zajistit bezproblémový chod a ochranu před napadením. Díky znalostem a zkušenostem odborníků ze sdružení CZ.NIC budeme schopni garantovat i ochranu před útoky z Internetu. Investice Jablotronu do projektu bude v řádu miliónů korun, ale jsme přesvědčeni, že přínosy převýší náklady. Také doufáme, že mezi účastníky projektu objevíme nové talenty, které rozšíří náš vývojový tým.

Miroslav Jarolím

Ředitel společnosti JABLOTRON ALARMS

Miroslav Jarolím - JABLOTRON ALARMS a.s.logo JABLOTRON ALARMS a.s.

Hlavní výhodou služby Videotíseň je možnost preventivního stisknutí tísňového tlačítka ve chvíli, kdy se obsluha cítí v ohrožení, tedy ještě před případným napadením.

Po stisknutí tísňového tlačítka se aktivuje spojení s Tísňovou linkou a operátor vyhodnocuje na základě živého obrazu z kamer situaci v objektu.