logo Czech ICT Alliance
Michal Zálešák

Michal Zálešák

Výkonný ředitel Czech ICT Alliance

LinkedIn

Inkubační program Prague Startup Centre je otevřený pro potenciální zájemce po celý rok. Na webu PragueStartupCentre.cz je možné se snadno přihlásit vyplněním základních údajů o projektu i ve fázi pouhého nápadu.

Začínajícím podnikatelům přináší tento projekt nejen mentoring a poradenství, ale také jim asistuje v jednání s investory a potenciálními partnery.

České firmy mají zájem o asijské trhy. Jedná se však o trhy s odlišnou obchodní kulturou, pravidly a jazykovou bariérou a tudíž vidíme smysl v podpoře těchto společností prostřednictvím zprostředkování prvního kontaktu. Zde má smysl, aby si firmy samy určily, s kým se chtějí potkat, a česká diplomacie jim na trhu, který si potrpí na oficiality, s navázáním kontaktu pomohla.

Jsem velmi rád, že se tato trojstranná spolupráce podařila a ukázala, že tyto aktivity ukazují české ICT v tom nejlepším světle.

Letos uvítáme projekty zabývající se zejména zatraktivněním informací o spotřebě energií a související komunikací se zákazníkem, prostředky řízení spotřeby elektrické energie ve službách a v domácnostech i řešením pro využití a akumulaci energie z obnovitelných zdrojů.