logo Intel Czech Tradings, Inc., organizační složka
Petr Ulvr

Petr Ulvr

Business Development Manager společnosti Intel

LinkedIn

Zaměstnanci českých firem mají největší svobodu v rozhodnutí, zda počítač při odchodu z práce vypnout, či nevypnout - 48% českých firem toto nechává zcela na nich. Ale ani ty firmy, které k vypínání zaměstnance vybízejí či je nařizují, nemají pod kontrolou, že se tak skutečně děje - týká se to 22% firem v ČR, 16% v Polsku a Maďarsku a 14% na Slovensku.

V uvedených čtyřech zemích se tyto aktivity mimo pracovní dobu týkají pouhých 28% firem. Nejvíce napilno mají IT administrátoři na Slovensku, kde mimo obvyklou pracovní dobu počítačovou správu provádí 44% firem. Naopak v ČR to je méně než každá pátá firma (17 %), v Polsku a Maďarsku méně než čtvrtina (shodně 24%).

Těší nás, že bezprecedentní vzestup výkonu nových procesorů Intel Xeon potvrdil i benchmark národního superpočítačového centra IT4Innovations. Výsledky měření nových procesorů navržených zejména pro cloudová a výpočetně náročná prostředí, které prezentuje IT4Innovations také na základě vlastních algoritmů, se shodují se světově uznávanými benchmarky.

Ostravské centrum tím potvrzuje své kvality a řadí se mezi důvěryhodné instituce pro tento vysoce specializovaný a technologicky náročný typ služeb.