logo ABB s.r.o.
Sami Atiya

Sami Atiya

Prezident divize ABB Robotika a pohony

LinkedIn

Před pěti lety bylo naší vizí stanovit pomocí robota YuMi nové standardy kolaborativní robotiky - vytvořit přesného robota, schopného spolupracovat s lidmi bez ochranných opatření či klecí. Takového, který bude u uživatelů vyvolávat pozitivní odezvu. YuMi si získal neuvěřitelnou popularitu a stal se základem nové kategorie malých kolaborativních robotů, určených pro manipulaci s materiálem, montáž a kontrolu.

Současně pomohl zpopularizovat využívání kolaborativních robotů v dalších oblastech, díky čemuž jsou tito roboti využívány v neustále se zvyšujícím počtu aplikací od výroby a montáž až po zdravotnictví.

Vzhledem k tomu, že náklady na elektrickou energii jsou zdaleka největší položkou celkových nákladů vlastnictví motoru, mají tyto úspory výrazný dopad na zisk. Vedle extrémně vysoké účinnosti jsou synchronní motory známé svou osvědčenou kvalitou a spolehlivostí, kterou zaručuje jejich odolná konstrukce společně s nízkou provozní teplotou a nízkou úrovní vibrací.

Jako technologický průkopník a lídr energetické revoluce je společnost ABB v rámci své strategie Next Level pevně odhodlána vyvíjet technologie, které zvyšují účinnost a produktivitu.