logo ABB s.r.o.

Sami Atiya

Prezident divize ABB Robotika a pohony

Sami Atiya - ABB s.r.o.logo ABB s.r.o.LinkedIn

Před pěti lety bylo naší vizí stanovit pomocí robota YuMi nové standardy kolaborativní robotiky - vytvořit přesného robota, schopného spolupracovat s lidmi bez ochranných opatření či klecí. Takového, který bude u uživatelů vyvolávat pozitivní odezvu. YuMi si získal neuvěřitelnou popularitu a stal se základem nové kategorie malých kolaborativních robotů, určených pro manipulaci s materiálem, montáž a kontrolu.

Současně pomohl zpopularizovat využívání kolaborativních robotů v dalších oblastech, díky čemuž jsou tito roboti využívány v neustále se zvyšujícím počtu aplikací od výroby a montáž až po zdravotnictví.

Tanja Vainio

Generální ředitelka ABB Česká republika

Tanja Vainio - ABB s.r.o.logo ABB s.r.o.LinkedIn

Pevně věříme, že solární technologie by měla být hlavním ekologickým zdrojem energie v oblasti distribuované výroby elektrické energie a pro použití v budovách a že ve vyspělých i rozvíjejících se ekonomikách podpoří růst. Proto do tohoto odvětví průběžně investujeme a v rámci ABB Ability využíváme silné digitální kapacity celé naší skupiny pro vývoj špičkových fotovoltaických řešení a produktových platforem.

Současný rozvoj investic do fotovoltaických elektráren v Chile přináší nové příležitosti i do České republiky. Jsme hrdí, že společnost Solek Group, která je dodavatelem obou projektů, při rozvoji fotovoltaiky v Chile začne používat technologii solárních měničů ABB.

Sami Atiya

Prezident divize ABB Robotika a pohony

Sami Atiya - ABB s.r.o.logo ABB s.r.o.LinkedIn

Vzhledem k tomu, že náklady na elektrickou energii jsou zdaleka největší položkou celkových nákladů vlastnictví motoru, mají tyto úspory výrazný dopad na zisk. Vedle extrémně vysoké účinnosti jsou synchronní motory známé svou osvědčenou kvalitou a spolehlivostí, kterou zaručuje jejich odolná konstrukce společně s nízkou provozní teplotou a nízkou úrovní vibrací.

Jako technologický průkopník a lídr energetické revoluce je společnost ABB v rámci své strategie Next Level pevně odhodlána vyvíjet technologie, které zvyšují účinnost a produktivitu.

Peter Terwiesch

Prezident divize Průmyslová automatizace ABB Group

Peter Terwiesch - ABB s.r.o.logo ABB s.r.o.LinkedIn

Otevření nových inženýrských center v USA a Itálii dokazuje vedoucí úlohu ABB při vytváření nových hodnot a možností využití velkých objemů dat pro naše zákazníky. V současnosti dálkově monitorujeme více než 700 lodí a průběžně jim poskytuje podporu v reálném čase. Tento počet do roku 2020 vzroste na 3000. ABB poskytuje námořním flotilám podporu v reálném čase - software spojuje předpověď počasí s údaji o plavidle a nákladu, a kapitánovi tak pomáhá stanovit ideální trasu plavby.

Další centra ABB jsou v Singapuru, v norském Billingstadu, v Helsinkách, ve švédském Västeras, v San Diegu v Kalifornii a v Dalfsenu v Nizozemsku.

Tanja Vainio

Generální ředitelka ABB Česká republika

Tanja Vainio - ABB s.r.o.logo ABB s.r.o.LinkedIn

Lidl jde správným směrem, kterým se dříve nebo později bude inspirovat celý maloobchodní trh. Nabíjení vozidel u velkých prodejen, nákupních center a kanceláří bude stále oblíbenější. Elektromobil se tak nabije během nakupování nebo schůzky. Je však nutno zvýšit výkon stanice, aby se doba nabíjení co nejvíce zkrátila a uzpůsobila potřebám zákazníků.

Nabíjecí stanice Terra 53 CJG se instaluje v prodejnách Lidl po celé Evropě - více než 100 nabíjecích stanic je již zprovozněno ve Švédsku, Německu, Nizozemí, Belgii, Velké Británii, na Slovensku, v Polsku, ve Francii, Švýcarsku, Španělsku a Maďarsku.

Stránka 1/2 Další >