logo

MICOS VoltDrive: dobíjecí stanice pro elektromobily

Návštěvníci veletrhu AMPER 2012 si mohli osobně vyzkoušet elektromobil společnosti EVC Group a dobíjecí stanici MICOS VoltDrive. Dobíjecí stanice VoltDrive DS7 je osazena standardizovanými zásuvkami s ochranným krytem a elektromagnetickou ochranou proti neoprávněnému odpojení kabelu.

Dobíjecí stanice VoltDrive české společnosti MICOS byla k dispozici pro dobíjení elektromobilu EVC S7 Electric, který byl vystaven na veletrhu AMPER, konaném ve dnech 20. - 23.3. 2012 na výstavišti v Brně. Jednalo se o společnou akci firem EVC Group, která se zabývá profesionálními přestavbami automobilů se spalovacím motorem na elektromobily, a MICOS, jež vyrábí dobíjecí stanice VoltDrive.

Společnost EVC Group na veletrhu vystavovala elektromobil EVC S7 Electric (Škoda Superb přestavěná na elektrický pohon). Ten si návštěvníci mohli na místě osobně vyzkoušet, tj. projet se v něm. A po celou dobu konání veletrhu byla pro dobíjení baterií tohoto vozu k dispozici dobíjecí stanice VoltDrive, konkrétně typ DS7.

"Elektromobily mají našlápnuto, jak se ukázalo i na tomto veletrhu, kde zájem návštěvníků o ně byl velký. A i zde se potvrdilo, že naše dobíjecí stanice si s elektromobily rozumějí - dobíjení probíhá bez jakýchkoli problémů", prohlásil Ladislav Mahn, ředitel divize TELCOM společnosti MICOS.

Dobíjecí stanice VoltDrive DS7 je vybavena barevným displejem a spouštěn čtečkou RFID (čipem). Instalace je možná v interiéru i exteriéru - na veletrhu AMPER byla tato dobíjecí stanice umístěna na venkovní ploše 5 u výstavní haly F v areálu Výstaviště Brno.

Dobíjecí stanice VoltDrive

Nabídku tvoří sedm typů dobíjecích stanic a jde o ryze český produkt. Všechny dobíjecí stanice jsou vyrobeny z hliníkových slitin a vyznačují se masivním slupkem i odolností proti povětrnostním vlivům a vandalismu. Velkou předností dobíjecích stanic VOLTDRIVE je jejich variabilita.

Lze je libovolně přizpůsobit - např.:

Dobíjecí stanice VOLTDRIVE, které firma MICOS vyrábí od roku 2011, jsou instalovány již v několika městech České republiky. Odborníci divize TELCOM, která sídlí v průmyslové zóně města Prostějov, věnovali jejich vývoji a testování značnou pozornost.

Tyto dobíjecí stanice se vyznačují variabilitou a bezpečností a jsou certifikovány pro zapojení do elektrické distribuční sítě.

Další články k tématům - AMPER - baterie - elektromobil - RFID - veletrh - VoltDrive - Ladislav Mahn

Článek ze dne 30. března 2012 - pátek

Další články od Micos spol. s r.o.

MICOS VoltDrive: dobíjecí stanice pro elektromobily