logo

Panasonic Toughbook CF-U1

Panasonic uvádí nový model ultrapřenosných počítačů Toughbook s typovým označením CF-U1, který vyniká extrémní odolností a výdrží baterie díky použitému úspornému procesoru Intel Atom. Na rozdíl od většiny konkurenčních přístrojů v této třídě disponuje nový Toughbook plně funkčním operačním systémem Windows XP nebo Windows Vista.

Miniaturní počítač váží 1060 gramů a je osazen 5.6palcovým dotykovým displejem, který je jasně čitelný i za ostrého slunce.

Přístroj nabízí pracovníkům v terénu okamžitý přístup k informacím a aplikacím v reálném čase, čímž napomáhá k vyšší efektivitě práce, zvyšuje informační přesnost a umožňuje činit strategická rozhodnutí v terénu. Díky tomu může fungovat jako plnohodnotná alternativa konvenčních handheldů.

Lehký a odolný přístroj pro mobilní aplikace

Notebook CF-U1 je optimálně vybaven pro provoz mobilních aplikací, jak ostatně dosvědčuje jeho certifikace MIL-STD-810F. Přístroj bez újmy přežije pád z výšky až 120 centimetrů. Rovněž je vodotěsný a odolný vůči prachu v souladu s normou IP54 a lze jej používat v teplotách od -20 do +60 stupňů Celsia. To vše při zachování miniaturních rozměrů 151 x 184 x 57mm a váze pouhých 1060 gramů dělá z modelu CF-U1 optimální zařízení svého druhu v třídě extrémně odolných a ultra kompaktních notebooků.

I elektronika použitá v CF-U1 byla technologicky optimalizována pro mobilní použití. Počítač se především vyznačuje nepřekonatelnou kombinací nejmenšího a nejúspornějšího procesoru Intel Atom s frekvencí 1.33 MHz, SSD disku o kapacitě 16 nebo 32 GB a 1 GB RAM vnitřní paměti.

"Procesor Intel Atom nabízí vysoký výkon při velice nízké spotřebě. Přitom je počítač plně kompatibilní se standardy PC a umožňuje uživateli pohodlnou a příjemnou práci s internetem," prohlásil viceprezident společnosti Intel a generální manažer divize Ultra Mobility Group Anand Chandrasekher. "Úsporné technologie vyvíjené společností Intel v kombinaci s širokými zkušenostmi společnosti Panasonic v oblasti odolných notebooků poskytnou mobilním pracovníkům možnost podstatně vyšší produktivity a zároveň IT manažerům umožní snížit celkové pořizovací náklady vybavení."

Panasonic vyrábí vysoce odolné přenosné počítače s výjimečnou flexibilitou, což dokazuje právě model CF-U1, který je vybaven baterií o kapacitě plných 9 hodin provozu. Mobilní pracovníci tak mohou toto zařízení používat po celý den, aniž by bylo nutné jej dobíjet.

Jak optimálně skloubit práci v kanceláři a v terénu

Při vývoji kladla společnost Panasonic zvláštní důraz na široké spektrum komunikačních funkcí a kompatibilitu. Model CF-U1 Toughbook je vybaven WLAN a standardem Bluetooth, ovšem dokoupit lze i rozhraní pro GPS a tím pádem zajistit optimální konektivitu mezi terénními pracovníky a sítí mateřské firmy. Narozdíl od většiny handheldů a PDA se speciálními operačními systémy a omezenou kompatibilitou s desktopovými aplikacemi, CF-U1 je plně kompatibilní s operačními systémy Windows XP nebo Windows Vista a podporuje všechny standardní desktopové aplikace. Jinými slovy, pro synchronizaci aplikací s firemními systémy není třeba instalovat další software, díky čemuž se výrazně ušetří čas a eliminuje se nutnost dalšího vývoje softwaru a nákladů na úpravu. To vše v konečném důsledku přispívá k efektivnějšímu fungování firmy, zvyšuje přesnost informací a umožňuje efektivní rozhodování přímo v terénu.

Integrovaná technologie Intel Atom zajišťuje i přístup k internetu, a to prostřednictvím podpory sítí WLAN v souladu s protokolem IEEE 802.11 a/b/g. V oblastech, kde nejsou sítě WLAN k dispozici, je možné se připojit k širokopásmovým sítím přes integrovaný modul HSDPA.

Možnost úpravy funkcí a vyšší uživatelské pohodlí

CF-U1 nabízí svým uživatelům řadu rozhraní a příslušenství, kterými lze počítač dokonale upravit pro komplexní využití jak v terénu, tak v kanceláři. K dispozici je uživatelům GPS, jedno či dvojrozměrná čtečka čárových kódů, technologie RFID, 2Mpx fotoaparát, kamera, či čtečka otisků prstů. Stejně tak se uživatel může rozhodnout mezi numerickou a alfanumerickou klávesnicí, integrována jsou též rozhraní USB 2.0 nebo sloty pro karty SD/SDHC a SIM. Periferní zařízení lze připojovat bezdrátově přes Bluetooth 2.0. Dále je uživatelům k dispozici mini replikátor portů se čtečkou smart karet, LAN, sériový port, čtečka magnetických karet a kolébka s dobíječkou pro rozšířenou baterii.

Model CF-U1 se vyznačuje výrazným ergonomickým designem a díky němu se pohodlně používá i po dlouhou dobu: po stranách zařízení jsou protiskluzové podložky, o něž lze opřít palce, zatímco pásek zabraňuje přílišnému namáhání zápěstí. Povrch přístroje je řešen tak, že uživateli při psaní nesjedou ruce z klávesnice; klávesy mají tvar listu a jsou rozloženy diagonálně, takže klávesnice je dostatečně prostorná, což zabraňuje překlepům, a to i při psaní v rukavicích. Velkým přínosem pro uživatelské pohodlí je 5.6palcový dotykový displej, díky kterému lze přístroj velice pohodlně ovládat perem. Obsah zobrazující se na displeji lze zvětšovat či zmenšovat, přičemž k jeho procházení mohou uživatelé využít integrovaných kláves pro rolování.

CF-U1 je již na českém trhu v prodeji za doporučenou MOC od 48000 Kč

Článek ze dne 17. října 2008 - pátek

Další články od PANASONIC CZECH REPUBLIC s.r.o.

Kompaktní skenry pro každou firmu

Odolný notebook Toughbook CF-54 pro pracovníky v terénu

Interaktivní tabule pro podniky a vzdělávací instituce

Laserové projektory pro firmy a vysoké školy

Kvalitní poslech s novými DAB+ rozhlasovými přijímači Panasonic

Odolná výpočetní technika Panasonic rozšiřuje svůj majoritní podíl na evropském trhu

Filmová kamera s 5.7K rozlišením pro výrobu profesionálního videa

Displeje pro venkovní interaktivní digitální reklamu

Skenery A4 pro hotely, zdravotnická zařízení a cestovní agentury

IP video intercom systém s integrací pro různé systémy

Profesionální displeje Panasonic se zárukou výměny zařízení

Nová řada bezpečnostních kamer Panasonic

Laserový projektor pro velkoplošnou projekci s rozlišením 4K+

Komplexní řešení pro konferenční místnosti

Nový standard pro bezpečnostní CCTV kamery

KX-HTS32 - nová telefonní ústředna Panasonic IP-PBX

Jak flexibilní je váš komunikační systém?

Ověřovací software QuikID pro notebooky Toughbook a tablety Toughpad

Nová PBX Panasonic KX-NSX pro spojení z libovolného zařízení

Technologie detekce dronů snižuje hrozbu terorismu

Plně odolný tablet Panasonic Toughpad FZ-A2

Superodolná otočná kamera do nejdrsnějších povětrnostních podmínek

Odolný tablet Toughbook CF-D1 pro práci v terénu

Odolný notebook Toughbook CF-54 má nová vylepšení

Kapesní tablety Panasonic Toughpad FZ-F1 a FZ-N1

Nové IoT technologie Panasonic

Displeje Panasonic s úzkými rámečky pro videostěny

V mobilní práci notebooky stále dominují

Vizuální řešení pro ceremoniály Rio 2016 zajistí Panasonic

Specializovaná dokovací řešení pro mobilní pracovníky

SIP telefony Panasonic s dotykovou obrazovkou

Panasonic Toughbook CF-20 - plně odolný profesionální notebook typu 2-v-1

Spolehlivé profesionální zobrazovací panely

Odolný tablet s displejem ve formátu A3 a podporou pro 3D CAD

Bezpečnostní Full HD IP kamery pro malé a střední firmy

Jednotný komunikační systém Panasonic UC Pro

Video over IP ve spolupráci Panasonic a Grass Valley

Tablety Toughpad s certifikací ATEX pro práci ve výbušném prostředí

Hybridní osvětlovací řešení Panasonic Space Player

Panasonic AW-UE70 - 4K kamera pro pevnou instalaci a vzdálené ovládání

PT-RQ13K - nejlehčí laserový 4K projektor

Toughbook CF-MX4 - notebook i tablet v jednom

Cloud P2 Cast - řešení pro profesionální TV vysílání a filmovou tvorbu

VIERA Connect Developers: nový vývojářský portál Panasonic

VIERA neoPlasma: nová řada 3D TV Panasonic

Panasonic Viera Cast: TV s přístupem na tn.cz

Nejlepší 3D televize je plazma Panasonic

Skype v televizorech Panasonic

Panasonic vyhlašuje on-line fotosoutěž LUMIX Award 2009-2010

KX-TDE600, PBX od Panasonic má další vylepšení