logo

Panasonic uvádí na trh nové modely notebooků CF-W7, CF-T7 a CF-Y7

Stabilnější hardwarové komponenty zamezí mnoha chybám a defektům; nejnovější technologie Intel Core Duo nabízí vyšší výkon; počítače jsou vybaveny lepším grafickým softwarem.

Společnost Panasonic uvádí na trh nástupce velmi oblíbených modelů notebooků CF-W5, CF-T5 a CF-Y5. Nové modely se na evropském trhu objevily během měsíce listopadu. Společnost Panasonic je leaderem trhu ve výrobě odolných notebooků, a proto se i při vývoji těchto nových modelů zaměřila hlavně na jejich odolnost – naprostou prioritou bylo vytvořit notebook, který by byl velice odolný, leč zároveň též co nejlehčí. Výrobci se podařilo zvýšit výpočetní i grafický výkon počítačů a přitom zachovat elegantní estetické rysy jejich předchůdců. Nové toughbooky Panasonic jsou speciálně určené pro manažery, kteří tráví hodně svého času na cestách.

Pevné a robustní Nová řada notebooků Toughbook doznala významného zlepšení zejména z hlediska výkonnosti, na čemž mají svou zásluhu hlavně velice důkladné testy, při nichž se zkoušela odolnost notebooku proti pádu. Všechny tři nové modely notebooků Panasonic by měly bez sebemenších problémů přežít pád až z výšky 76cm, aniž by došlo k nějakému narušení jejich provozuschopnosti. Při pádu notebooku je ošetřena zejména ochrana 80 GB pevného disku, který pro cestující manažery představuje to nejcennější. Další častou nehodou je vylití tekutiny na klávesnici. Nové modely notebooků Panasonic jsou pro tyto případy chráněny speciálním systémem odvodňovacích kanálků, který zabrání poškození klávesnice, touchpadu a dalších citlivých součástí počítače. Při testování byla na klávesnici vylita sklenice o objemu 2 dcl – všechna voda odtekla kanálkovým systémem ven a elektronika zůstala v suchu a bez poškození.

Díky speciálnímu systému rozložení váhy dokáží modely řady Toughbook Executive odolat váze až 100kg a i při takovém zatížení uchránit jinak citlivý displej před rozlomením nebo poškozením. Ochranu pevného disku zajišťuje robustní šasi a čtyři speciální destičky určené k tlumení nárazů.

Lehká konstrukce s vyšším grafickým výkonem Nová generace notebooků Toughbook přichází s novými standardy v oblasti přenosných počítačů: model CF-Y7 váží 1550 gramů, model CF-T7 1385 gramů a model CF-W7 dokonce pouhých 1280 gramů. Model CF-T7 je dokonce lehčí než jeho předchůdce, takže je ideální pro delší cesty. Tyto ultra-přenosné notebooky se ukázaly jako neobyčejně výhodné zejména pro profesionální uživatele - obchodní zástupce, pracovníky pracující v terénu nebo manažery, kteří tráví hodně času na cestách. S těmito počítači se totiž můžete vydat prakticky kamkoli, aniž byste se museli obávat, že si počítač zničíte nebo že přijdete o cenná data.

Společnost Panasonic disponuje v této oblasti skutečně rozsáhlými zkušenostmi, což se projevuje nejen v odolnosti těchto počítačů a dlouhé životnosti baterie, které samy o sobě znamenají překonání řady překážek v oblasti mobilního využití počítačů a svým uživatelům nabízejí podstatně větší mobilitu a flexibilitu. Barevný XGA displej o úhlopříčce 12,1 palce je vybaven antireflexní vrstvou, takže je dokonale čitelný prakticky kdykoli: kontrast se podařilo zvýšit efektivním designem displeje a difúzní fólie zase umožňuje velice účinné podsvícení.

Energetické úspory bylo dosaženo zejména díky nejnovější technologii Intel Centrino - vysokonapěťový procesor Intel Core 2 Duo U7500 taktovaný na 1.06 Hz poskytuje notebookům CF-T7 a CF-W7 špičkovou výkonnost a výrazně vylepšený grafický výkon. Model CF-Y7 je vybaven nízkonapěťovým procesorem Intel Core 2 Duo L7500, jenž je zárukou špičkového výkonu. Procesory Intel Centrino generace Santa Rosa, jimiž jsou osazeny všechny tři modely, jsou postaveny na chipsetech Intel GM965 Express.

Špičková mobilní komunikace Nové notebooky řady Toughbook nabídnou svým uživatelům jednoduchou a bezproblémovou bezdrátovou komunikaci. Všechny notebooky mají integrovaný standard Bluetooth a technologii Intel Centrino, jež podporuje všechny tři hlavní standardy WLAN, tedy IEEE 802.11 a/b/g, a umožňuje datové přenosy o rychlostech až 54 Mbit/s. K jednotlivým notebookům lze dokoupit HSDPA modul s anténou, který nabízí mobilní stahování dat až o rychlosti 3,6Mbit/s.

Všechny tři modely nabízejí řadu velice užitečných funkcí. Tak například modely CF-W7 a CF-Y7 jsou vybaveny open-top DVD mechanikou. Model CF-T7 je vybaven dotykovým displejem, což ocení zejména profesionální uživatelé pracující v rušném prostředí – zadávání dat prostřednictvím dotykového displeje je totiž podstatně efektivnější než složitá navigace s myší. Díky pohodlnému poutku lze model při práci bezpečně držet v jedné ruce. Všechny tři modely jsou vybaveny několika USB porty, portem PC card a dalším SD portem pro připojení externích zařízení nebo pro přenos dat z paměťových karet. Ke všem lze dokoupit replikátor portů vybavený dalšími čtyřmi USB porty a připojením pro VGA, LAN a DC. Replikátor portů se k počítači připojuje přes specializované rozhraní.

Článek ze dne 13. prosince 2007 - čtvrtek

Další články od PANASONIC CZECH REPUBLIC s.r.o.

Panasonic uvádí na trh nové modely notebooků CF-W7, CF-T7 a CF-Y7