logo

Tech Data startuje iniciativu TDCloud

Tech Data Europe spouští rozsáhlý program na podporu distribučního kanálu s názvem TDCloud. Nový program poskytuje resellerům přístup k široké nabídce cloud řešení a služeb od špiček na tomto progresivním trhu.

Pro resellery jsou zároveň připraveny rozsáhlé vzdělávací programy, aby byli schopni nabízet svým zákazníkům kvalitní cloudová řešení, která jim přinesou další obchodní příležitosti.

Vzhledem k vynikajícím výsledkům programu TDCloud v USA jej Tech Data Europe rozšiřuje, ve spolupráci se společnostmi Cisco, HP, IBM, Microsoft, Symantec a VMware, i do dalších zemí. Firmy společně budují distribuční kanál, který využije plný potenciál společnosti Tech Data a její value-added divize Azlan.

Produkty, služby a zdroje klíčových výrobců, které jsou dostupné prostřednictvím TDCloud, umožní resellerům výrazně rozšířit svá portfolia a vytvářet obchodní nabídky postavené na private cloud a public cloud řešeních.

Nový program je rozdělen do třech úrovní tak, aby vycházel vstříc všem požadavkům resellerů na cloud řešení.

Cloud Reseller
Využívá existující veřejné zdroje a cloud infrastrukturu, což umožňuje předávat resellerům cloud řešení bez dodatečných nákladů na budování infrastruktury. Typickými produkty, které budou reselleři v této úrovni poskytovat, bude například Microsoft Office 365 a podobné nabídky, dále to budou systémy zálohování a služby disaster recovery.

Cloud Provider
Je postaven na online službě Tech Data s názvem Stream One a integrovaných XaaS řešeních. Reselleři jsou hlavním poskytovatelem cloud řešení včetně jejich účtování. Pro svoji činnost budou využívat širokou nabídku SaaS, Microsoft SPLA, VMware VSPP, bezpečnostní a další služby a nástroje.

Cloud Builder
Pomůže resellerům budovat private cloud řešení pro své koncové zákazníky. Do portfolia jim tedy přibudou servery, storage řešení, síťové a bezpečnostní produkty a virtualizační nástroje.

"Při tvorbě TDCloud jsme velmi úzce spolupracovali s našimi vybranými klíčovými partnery. Podařilo se nám vytvořit program, který má účel, ale zároveň je inovativní a má potenciál výrazně rozvíjet náš distribuční kanál. Vidíme v něm možnost, jak využít naše bezkonkurenční kapacity v rámci Evropy a pomoci tak našim partnerům při tvorbě nových obchodních příležitostí. Resellerům poskytne rozsáhlou podporu vzdělání, zdroje a profesionální vedení. Budou tak schopni vytvářet a prezentovat svoje vlastní cloud řešení a rozšířit tak svůj byznys", řekl k TDCloud Reza Honarmand, ředitel divize Software and Services v Tech Data Europe.

V první fázi programu Tech Data pro resellery připravuje speciální Cloud Basic Portal, zorganizuje několik tréninkových táborů, workshopů a jiných vzdělávacích aktivit. Zkušení profesionálové se budou starat o propojení výrobců a resellerů tak, aby to přineslo maximální rozvoj byznysu v této oblasti. Výrobci budou v dalších fázích programu výrazně rozšiřovat portfolio produktů a služeb poskytovaných Cloud Resellerům, Builderům a Providerům.

"V době, kdy se mění celkový pohled na IT služby na všech úrovních, představuje cloud jedinečnou obchodní příležitost pro resellery a poskytovatele služeb nabídnout zákazníkům skutečnou přidanou hodnotu. Díky propojení zkušeností Tech Data s objemovou distribucí a schopnostmi divize Azlan budovat úzké a speciální vztahy s klíčovými výrobci získáváme jedinečnou pozici při snaze pomoci našim partnerům určovat a budovat jejich obchodní příležitosti", poznamenal Simon England, výkonný ředitel Azlan Europe.

Program TDCloud byl vytvořen díky podpoře a spolupráci klíčových výrobců, jako jsou Cisco, HP, IBM, Microsoft, Symantec a VMware.

Další články k tématům - Azlan - cloud - computing - EMEA - infrastruktura - reseller - SaaS - SMB - VMware - vzdělávání

Článek ze dne 10. listopadu 2011 - čtvrtek

Další články od Tech Data Distribution, s.r.o.