logo TrustPort, a.s.

Software TrustPort v testech Virus Bulletinu bez jediného falešného poplachu

Za poslední rok neohlásil software značky TrustPort v testech Virus Bulletinu jediný falešný poplach a trvale se tak umisťuje na předních místech, pokud jde o úspěšnost detekce virů a jiného malwaru.

V nejnovějším testu antivirových produktů na serverové platformě se TrustPort Antivirus stal opět světovou jedničkou v likvidaci škodlivého softwaru, a to za použití klasického skenování i proaktivních metod.

"Výsledek testu nás samozřejmě těší, ale rozhodně nechceme usnout na vavřínech," komentuje úspěch Vladimír Němec, ředitel společnosti TrustPort. "Ukazuje se, že naše dlouhodobé zaměření na inovace v bezpečnostních technologiích přináší své ovoce." Software značky TrustPort pro osobní počítače je založen na unikátní antivirové technologii s více skenovacími motory, zaručující téměř stoprocentní úspěšnost filtrování malwaru.

Reaktivní a proaktivní test ukazuje schopnost zúčastněných produktů účinně zastavit nejnovější virové hrozby, a to i v případě, kdy viry dosud nebyly popsány a zařazeny do databáze virových signatur. Klasickým skenováním s pomocí virové databáze rozpoznal TrustPort Antivirus v průměru 99,81 % škodlivých kódů, heuristickými metodami zastavil na 94,43 % virů. Celkovým průměrem 98,47 % obsadil první místo v testu.

"Běžně se vyskytující viry se mu podařilo zvládnout dobře, stejně jako sadu čistých vzorků, a TrustPort si tak se stylem vysloužil ocenění VB100," píše v závěrečné zprávě John Hawes, vedoucí testovacího týmu. "Při všech čtyřech účastech v posledním roce TrustPort uspěl, a v žádné ze svých devíti účastí v posledních dvanácti testech výrobce neselhal." Potvrzuje se tak trvale vysoká kvalita softwaru značky TrustPort.

Testován byl produkt TrustPort Antivirus, identická antivirová technologie je však použita rovněž v bezpečnostním balíku TrustPort Internet Security a v zabezpečení pro náročné TrustPort Total Protection. Optimální výsledky skenování jsou tak zajištěny, ať už si uživatel pořídí kterýkoli z těchto tří produktů, s ohledem na vyžadovaný rozsah prvků zabezpečení.

Další články k tématům - antivir - Antivirus - hrozby - malware - VB100 - Virus - Vladimír Němec - John Hawes

Článek TrustPort, a.s. ze dne čtvrtek 30. června 2011

Další články od TrustPort, a.s.