logo

TrustPort Tools vstupuje na světové trhy

Pro potřeby firem i jednotlivců, kteří nevyžadují kompletní bezpečnostní balík, nyní vstupuje na trh nový produkt TrustPort Tools. Přichází jako perfektní odpověď na vždy hrozící ztrátu citlivých dat.

Ochrana citlivých dat je nedílnou součástí počítačové bezpečnosti. Užitečné nástroje pro šifrování dat a skartaci náleží ke standardní výbavě softwaru TrustPort Total Protection.

"Někteří z našich zákazníků, jak stávajících tak potenciálních, postrádali možnost koupit samostatný software pro ochranu dat", objasňuje Marcela Parolková, obchodní ředitelka firmy TrustPort. "Proto jsme jim chtěli poskytnout produkt, který zajistí bezpečnost jejich důvěrných dat. To je v kostce účel softwaru TrustPort Tools.""

TrustPort Tools je modulární software, přinášející v zásadě dvě metody šifrování dat. První z nich je ideální pro firmy, úřady a instituce, zacházející s citlivými údaji zákazníků či občanů, ale ne na pravidelné bázi. Důvěrné dokumenty, které se nepoužívají častěji než jednou či dvakrát za čas, lze ukládat do šifrovaných archivů.

Kdekoli se důvěrné údaje otevírají a zpracovávají na denní bázi, tam je k dispozici funkcionalita šifrovaných disků. Zajišťuje automatické šifrování souborů, kopírovaných nebo přesouvaných na virtuální diskovou jednotku. Uživatel otvírá a ukládá dokumenty stejným způsobem jako na běžném disku, což umožňuje skutečně pohodlnou obsluhu.

Jinou důležitou vlastností tohoto softwaru je skartace dat. "Existují instituce a společnosti, kde je řádná skartace dat naprosto nezbytná", říká Petr Vaněk, ředitel výzkumu a vývoje v TrustPortu. "Mnoho lidí si stále myslí, že stačí dokumenty smazat. Pokud je řeč o citlivých údajích, pak jim musíme říct - ne, to nestačí."

TrustPort Tools umožňuje skartaci dat na osm různých způsobů, v závislosti na důvěrnosti dokumentů. Ve výchozím nastavení se používá trojnásobný cyklus přepsání dat. S použitím tohoto softwaru je snadné automaticky skartovat často používaná místa, jako jsou dočasné soubory, historie procházení internetu, odpadkový koš a podobně.

Další články k tématům - Protection - skartace - šifrování - výzkum - Marcela Parolková - Petr Vaněk

Článek ze dne 14. října 2011 - pátek

Další články od TrustPort, a.s.