logo U & SLUNO a.s.

Migrace databáze na Oracle 10g ve společnosti Tesco

U&SLUNO zrealizovalo pro společnost Tesco migraci na databázi Oracle 10g v informačním systému GOLD Central, který propojuje a sjednocuje veškeré obchodní činnosti, řídí a kontroluje zpracování hlavních dat a optimalizuje logistické toky obchodního řetězce v Polsku, Maďarsku, na Slovensku a v ČR.

Systém GOLD Central nyní pracuje ve všech čtyřech zemích s novější databází. Očekávání projektového týmu i businessu se splnila a GOLD je nyní stabilnější a rychlejší.

Jeden z nejdůležitejších systémů pro chod provozu v Tesco tak získal modernější nástroj, který mu přináší vyšší stabilitu, opravy ke známým problémům a podporu dodavatele. V každé zemi navíc GOLD Central využívá nově pořízený a optimalizovaný databázový server, který ještě více přispívá k hladkému běhu systému.

Proces migrace připravila a vykonala společnost U&Sluno. Tesco regionální týmy DBA, UNIX a aplikační support zajišťovaly řešení incidentů, monitoring a stabilizaci znovu spuštěného systému po skončení každé migrace. Po vychytání počátečních drobností během prvních dní po migraci je provoz tohoto systému bezproblémový.

V každé zemi zahrnovala tato změna důkladnou přípravu, testování, instalační freeze, samotnou migraci během dvoudenní odstávky a podporu našeho regionálního týmu po provedené migraci. Víkendy vyhrazené pro instalaci databáze a stěhování dat následovaly po sobě přibližně v měsíčních intervalech, přičemž naposledy tato změna úspěšně proběhla v ČR 20. - 21.10. 2012.

GOLD je řešení kompletního odběratelsko-dodavatelského řetězce vyvíjené finsko-francouzskou společností Aldata Solution S.A., který je rozdělen do jednotlivých modulů. Ty jsou uspořádány tak, aby reprezentovaly nadnárodní, národní, regionální i místní formace a jejich libovolné kombinace.

Moduly GOLD pro řízení procesů maloobchodního řetězce:

Moduly GOLD pro řízení skladu (warehouse management system):

Další články k tématům - analýza - databáze - logistika - migrace - monitoring - Oracle - UNIX

Článek U & SLUNO a.s. ze dne úterý 20. listopadu 2012

Další články od U & SLUNO a.s.