logo COOLHOUSING s.r.o.

Úsporný server hosting s monitoringem příkonu serverů

Coolhousing.net nově nabízí jako první na českém trhu měření reálného příkonu všech hostovaných serverů až na úroveň zásuvek. Díky napájecím panelům Eaton ePDU tak náš přední poskytovatel hostingových služeb účtuje reálnou spotřebu připojených serverů.

Spotřebovaná elektrická energie je jednou z nejzásadnějších a také nejzáludnějších položek celého hostingu serverů. Obvykle totiž tvoří 60 - 80 % ceny a představuje tak nejvyšší náklad, který zákazník za hostovaní svého serveru zaplatí.

Běžnou praxí datových center je účtování nákladů na napájení podle příkonu, který je uveden na štítku zdroje u připojeného serveru. Naproti tomu hostingová společnost Coolhousing jako první na našem trhu dokáže měřit on-line reálný příkon všech serverů, na všech zásuvkách v datovém centru.

"Někdo může takovéto měření chápat jako nevýhodu, pro nás je však zákazník skutečným partnerem", říká Jiří Dvořák, specialista prodeje Coolhousing s.r.o., a dodává: "Aby mohlo partnerství dobře fungovat, nesmí ani jedna ze stran jít do společné věci s tím, že nad druhou stranou nějakým způsobem vyzraje, nebo dokonce zamlčí významné skutečnosti. Přesné a kdykoliv doložitelné měření je vždy přínosem."

Panely lze ovládat na dálku

Kromě toho nabízejí napájecí panely EATON ePDU další zajímavé funkce, mj. inteligentní ovládání pomocí dálkového a zabezpečeného spínání jednotlivých výstupů, jejich řazení do časových posloupností a cyklů. Jsou tak schopné určit nebo ovládat elektřinu a spínání až na úroveň samotných zásuvek. Napájecí panely ePDU zvládají i monitoring výstupů z jednotlivých zásuvek a tím umožňují společnosti Coolhousing jemně rozlišit příkon až na 10 W.

Výhody nového server hostingu

Pořízení vlastního fyzického serveru přináší řadu výhod, ať se jedná o hardwarovou konfiguraci přesně na míru, dostatečnou diskovou kapacitu nebo o plnou kontrolu nad daty, ale i nad celým řešením od úplného začátku. Oproti virtuálnímu serveru můžete mít svá data pod absolutní kontrolou a vědět, že i v případě ztráty vzdáleného spojení se serverem, je zde možnost dojet do datového centra a svá data znovu získat.

Nabídka server hostingu se sice může na první pohled jevit komplikovaná, ale pro Coolhousing je to však opět věc partnerství. Z pohledu společnosti není fér, aby zákazník s miniTower serverem platil za prostor v serverovně stejnou částku, jako platí zákazník s ohromným BigTowerem.

Coolhousing dělá nabídku server hostingu na míru zákazníkova serveru, nikoliv na míru svého fakturačního systému. Díky dlouholetým zkušenostem v oblasti server hostingu, nasazení inteligentních zásuvek, optimalizaci nákladů na prostor serveru a v neposlední řadě efektivnímu využívání konektivity umí Coolhousing sestavit hostingový plán fyzického serveru již za 500 Kč měsíčně.

Další články k tématům - hosting - napájení - server - úspory - Jiří Dvořák

Článek COOLHOUSING s.r.o. ze dne 23. srpna 2012 - čtvrtek

Další články od COOLHOUSING s.r.o.