logo Dial Telecom a.s.

Dial Telecom posiluje akvizicí MAXPROGRES telco

Dial Telecom získal tisíce nových zákazníků akvizicí brněnské firmy MAXPROGRES telco a posílil tak zákaznickou bázi velkoobchodního prodeje i koncových zákazníků. Zároveň rozšířil kapacitu své optické infrastruktury, která v případě délky tras narostla o více než 500 kilometrů.

Dial Telecom se v pátek 4.10. 2013 stal stoprocentním vlastníkem obchodního podílu ve společnosti MAXPROGRES telco, s.r.o. se sídlem v Brně. Hodnotu transakce se obě strany rozhodly nezveřejnit.

Skupina Dial Telecom pokračuje ve své dlouhodobé obchodní a akviziční strategii a neustále posiluje svoji pozici na telekomunikačním trhu v ČR. Nově se dceřinou společností Dial Telecom, a.s. stal MAXPROGRES telco, s.r.o. Celý obchodní podíl byl převeden společnosti Dial Telecom, a.s., a ta se tak stala jediným vlastníkem této firmy. Transakce bude v nejbližších dnech zapsána do obchodního rejstříku.

MAXPROGRES telco, s.r.o. poskytuje kompletní portfolio telekomunikačních služeb, jako jsou výstavba optických tras a pronájem optických vláken, datové a hlasové služby, služby hostingu a ICT pro velkoobchodní partnery, komerční zákazníky a domácnosti.

"Od této akvizice si slibujeme především zvýšení podílu společnosti Dial Telecom na poskytování telekomunikačních služeb v českých regionech a městech nad 10 tisíc obyvatel. Kromě kvalitního portfolia klientů a služeb získáváme i hotovou optickou síť o délce více než 500 kilometrů," řekl Aleš Zeman, místopředseda představenstva společnosti Dial Telecom.

MAXPROGRES před akvizicí rozdělen

Dne 1.10. 2013 došlo k oddělení divize Telekomunikační služby od společnosti MAXPROGRES, s.r.o., a tato divize se tak stala samostatnou firmou jménem MAXPROGRES telco, s.r.o., která převzala telekomunikační aktivity společnosti včetně optických metropolitních sítí a technologického zázemí.

Další články k tématům - akvizice - hosting - infrastruktura - Aleš Zeman

Článek Dial Telecom a.s. ze dne 9. října 2013 - středa

Další články od Dial Telecom a.s.