logo INDRA Czech Republic s.r.o.

Inovace systémů řízení letového provozu pro mezinárodní letiště Eldorado v Bogotě

Společnost Indra získala největší kontrakt v hodnotě 30 miliónů dolarů na inovaci systémů řízení letového provozu přidělený v Latinské Americe v roce 2013 a upevňuje tak jako jedna z předních technologických společností v oblasti IT svou pozici dodavatele organizace Aerocivil v Kolumbii.

Aerocivil v Kolumbii - státní organizace pověřená kontrolou a regulací civilního letectví v této zemi, přidělila společnosti Indra kontrakt na pořízení, instalaci a uvedení do provozu systémů komunikace, navigace a dozoru/řízení letového provozu (CNS-ATM) pro mezinárodní letiště Eldorado (Bogota). Hodnota kontraktu dosahuje 30 miliónů dolarů.

Nové systémy zaručují efektivní správu při kontrole letového provozu země, poskytují značné úspory pro letecké společnosti, významně snižují dopad leteckých operací na životní prostředí a splňují ty nejnáročnější bezpečnostní standardy v letecké navigaci.

Tento kontrakt je nejvýznamnějším kontraktem tohoto typu přiděleným v Latinské Americe v aktuálním roce. Indra byla jednou ze tří jediných společností na světě, které dokázaly splnit náročné technické požadavky výběrového řízení. Projekt se vyznačuje začleněním nejpokročilejších technologií a širokou škálou systémů.

Indra zavede systémy řízení letového provozu kontrolního centra v Bogotě a systémy na věži letiště Eldorado. Navíc v rozsahu smlouvy figuruje zavedení systémů rádiových komunikací dispečer-pilot a přístrojového přistávacího systému (ILS kategorie III), který umožňuje, aby letadla přistávala za podmínek téměř nulové viditelnosti.

Kontrolní věž navíc počítá s automatizovaným systémem dozoru a řízení pohybu letounů na pohyblivé ploše aerodromu (A-SMGCS ) úrovně 2, což je nejvyšší úroveň certifikovaná Eurocontrolem. Z tohoto důvodu Indra nainstaluje pozemní radar na kontrolní věž, stanice ADS-B a multilaterální síť, která pokryje i přiblížení k letišti. Jedná se o nejmodernější technologie pro přesné určení pozic letounů.

Kontrolní centrum v Bogotě bude mít k dispozici 34 ovládacích pozic a nejnovější technologii v prevenci konfliktů a v řízení toku letového provozu prostřednictvím nástrojů automatické správy vzletů a přistání (AMAN a DMAN). Předpokládá se, že nové centrum bude uvedeno do chodu v srpnu roku 2014, jakmile budou dokončeny stavební práce na nové věži a centru letecké správy Kolumbie.

Indra takto upevňuje svou pozici dodavatele hlavních systémů ATC v Kolumbii. Společnost se již v roce 2000 ujala úkolu uvést do provozu stávající kontrolní centrum v Bogotě, které bude nyní nahrazeno. Předtím již společnost zavedla systém řízení letového provozu v kontrolních centrech měst Cali a Villavicencio a systémy komunikací přes IP.

Indra rovněž renovovala systémy kontrolního centra v Leticii v oblasti Amazonie a dodala kolumbijské organizaci Aeronáutica Civil obslužné a kontrolní systémy. Zároveň zprovoznila centrum simulace umístěné ve škole letových dispečerů v Bogotě.

Indra je vedoucí společností v dodávání systémů řízení letového provozu (ATM). S více než 90letou zkušeností uvedla do chodu přes 3000 zařízení ve více než 140 zemích. V Latinské Americe řídí technologie Indra letový prostor Ekvádoru, Peru, Argentiny, Uruguaye, Paraguaye, Bolívie, Kolumbie, Panamy, Guatemaly, Belize, Hondurasu, Salvadoru, Kostariky a Nikaraguy.

Kromě toho operuje se systémy této společnosti Kontrolní centrum nejvyššího letového prostoru Střední Ameriky (CENAMER), které patří Středoamerické korporaci letových navigačních služeb (COCESNA). Společnost Indra taktéž vyvinula projekty ATM v Brazílii a Chile.

Indra v Kolumbii

Indra je jednou ze tří hlavních technologických společností v Kolumbii. Počítá s více než 2000 profesionály a kancelářemi ve městech Bogota, Barranquilla a Medellín, jedinečným centrem ve městě Bucaramanga a dvěma softwarovými laboratořemi ve městech Bogota a Pereira, které zajišťují potřeby země a navíc jsou uzpůsobeny jako centra služeb pro zbytek Latinské Ameriky.

Společnost je technologickým dodavatelem energetických firem Isagen a energetického podniku Cundinamarca (EEC). Rovněž dodává svou technologii Ecopetrolu, největší kolumbijské společnosti a čtvrté největší petrolejářské společnosti Latinské Ameriky. Dalším významným počinem bylo zavedení systému, který v současné době řídí metro v Medellínu.

Zároveň v tomto městě společnost Indra zavádí své systémy kontroly provozu a dopravy. V poslední řadě se mezi jinými Indra ujala globálního outsourcingu technologické infrastruktury Kolumbijského institutu pro rodinnou péči a konsorcia SAYP.

Další články k tématům - ATM - Bogota - Eldorado - infrastruktura - letadlo - letiště - navigace - radar

Článek INDRA Czech Republic s.r.o. ze dne 29. listopadu 2013 - pátek

Další články od INDRA Czech Republic s.r.o.

Síť radarů Indra kontroluje letový provoz v Ekvádoru

Bezkabelový artroskopický systém WAD

Pilotní programy projektu I+D+i na poli smart cities CIUDAD 2020

Modernizace systému řízení letového provozu ukrajinského Simferopolu

Inovace systémů řízení letového provozu pro mezinárodní letiště Eldorado v Bogotě

HeadMouse a VirtualKeyboard dosahují 400000 stažení v 95 zemích

Biotermické systémy Indra pro vydávání víz

Simulátor Indra pro letové dispečery s nejvyšší akreditací NATO

Indra zavede systém řízení letového provozu v Rumunsku

Satelitní komunikační systémy Indra pro německé námořnictvo

Projekt CELTIC vyvíjí integrální řešení business inteligence

Indra ve službách leteckého sektoru

Indra se účastní projektu Evacuate

Cloudové řešení Indra pro řízení kvality životního prostřední

Indra je členem konsorcia patronů doktorantských studií ve Smart cities na univerzitě v Gironě

Airline eCommerce - integrální platforma služeb pro letecké linky

Televize budoucnosti zapojuje diváka do obsahu

Solární sledovač ICST-70 zlepšuje výkon fotovoltaických panelů

Indra modernizuje navigační systémy Airservices Australia

Řešení Elcano pro navigaci osob s postižením v interiérech budov

Hermes řídí efektivně městskou dopravu

Indra tvůrcem návrhu urbánní platformy Atenea k řízení inteligentních měst

Efektivní řízení měst budoucnosti

Panamský průplav pod dohledem technologií Indra

Indra se podílí na vývoji inteligentních identifikačních dokladů

Technologie Indra se podílí na řízení provozu a mýtného dálnic v Indii

Digitální zdravotní obrazová dokumentace v projektu Ykonos

Australské vzdušné síly budou v zahraničních misích používat zařízení Indry

IT pro železniční sektor

Indra uvede nový dispečink řízení letového provozu v Kalkatě

Indra uvede nový dispečink řízení letového provozu v Baku

Strategický plán implementace inteligentních sítí v Peru

IT služby Indra pro brazilské bankovnictví

Inteligentní sítě nabídnou domácnostem služby s přidanou hodnotou

Inteligentní technologie Indra pro řízení městského provozu

Dopravní systém SAE zvýší bezpečnost a kvalitu dopravních služeb města Savannah

Řešení kybernetické bezpečnosti Indra

Detektor radioaktivity León pro letiště a přístavy

Simulátory a výcvikové systémy Indra

Bezpečnost na fotbalových stadionech pod dohledem informačního systému

Letecký simulátor Airbus A320

Indra rozšiřuje služby dálkového průzkumu Země o kapacitu satelitů RapidEye