logo INDRA Czech Republic s.r.o.

SEILAF - simulační centrum boje proti požárům

Letecká společnost Faasa a nadnárodní společnost v oblasti poradenství a technologie Indra podepsaly dohodu o společné správě a využívání Simulačního centra pro boj proti požárům (SEILAF), které se nachází v zařízení andaluské firmy, v leteckém parku v Seville, Aerópolisu.

Spojenectví obou společností se snaží podpořit používání těchto zařízení a prosadit je v oblasti vzdělávání, výuky, tréninku a zdokonalování znalostí odborníků a pilotů podílejících se na likvidaci lesních požárů. SEILAF je inovativní technologická platforma, která představuje metody tréninku, vzdělávání a výzkumu v oblasti leteckého výcviku a boje proti požárům.

Pro zlepšení fungování tohoto centra se Faasa zaměří především na poskytování kurzů a na propagaci, zatímco Indra bude mít na starosti systémy poslední generace, které centrum využívá, a jejich údržbu. Tak zajistí, aby centrum poskytlo uživatelům ty nejlepší možné služby.

Centrum simulací, tzv. SEILAF, bylo vyvinuto pomocí technologické platformy umožňující výcvik, školení a výzkum v oblasti letectví a bojů s lesními požáry, s využitím nejnovějších technologií pro simulaci distribuovanou, leteckou, meteorologickou a simulaci chování ohně. To vše dělá SEILAF jedním z nejmodernějších center v Evropě.

SEILAF se skládá ze tří simulátorů, které mohou být využívány jednotlivě nebo propojeně. Jedním z nich je vrtulník Bell 412, který byl nedávno schválen a certifikován Španělskou agenturou pro bezpečnost letectví (AESA) pro vzdělávání a výcvik pilotů vrtulníků.

Platformu doplňuje simulátor koordinace leteckých prostředků, další simulátor technického řízení pro likvidaci požárů a nakonec místo instruktora, který je schopen zajistit provoz této technologické platformy.

Systém umožňuje vyvinout specifické vzdělávací programy pro trénink pilotů vrtulníků, koordinátorů leteckých prostředků, techniků pro likvidaci požárů nebo osob odpovědných za koordinaci a správu zařízení v boji proti lesním požárům. SEILAF je první simulátor na světě určený pro vzdělávání a přípravu v oblasti boje proti požárům a ve stavu nouze.

Simulační centrum se nachází na pozemku o výměře 4500m2 a zabírá více než 600m2 a je výsledkem programu zahájeného v roce 2009. Projektová fáze vedena Indrou se neobešla bez spolupráce s veřejnými a soukromými subjekty, jako jsou CITIC, FADA-CATEC, Univerzita v Córdobě a samotná Faasa.

SEILAF je výsledkem programu I + D + I, do kterého bylo investováno více než 7 milionů eur. Na jeho vývoji a zavádění se podílelo postupnou prací více než 30 odborníků.

O společnosti Faasa

Se sídlem v Palma del Río (Córdoba) je obchodní skupinou integrovanou pěti společnostmi působícími v oblasti letecké dopravy, s více než 47 lety historie. Faasa nashromáždila značné zkušenosti v oblasti provozu letadel a vrtulníků, leteckého vzdělávání, letecké údržby a letové simulace.

V současné době se její práce odehrává zejména ve Španělsku a Chile a v obou zemích pomáhá v boji proti lesním požárům, jak vrtulníky, tak letadly. Dohromady má pouze v této činnosti více než 175 tisíc letových hodin. Také poskytuje práci při nouzových situacích s leteckými prostředky, jako jsou zdravotní pomoc nebo civilní ochrana.

V posledním ekonomickém období (2012) dosáhla společnost tržeb přesahujících 54 miliónů eur a stále zaměstnává více než 300 odborníků.

Článek INDRA Czech Republic s.r.o. ze dne 2. dubna 2014 - středa

Další články od INDRA Czech Republic s.r.o.

Security Day s Paulou Januszkiewicz