logo ELKO EP, spol. s r.o.
Jiří Konečný

Jiří Konečný

Jednatel společnosti ELKO EP

LinkedIn

Z milionu vlastních výrobků mám samozřejmě radost. Navzdory celosvětovému trendu dlouhodobě investujeme do vlastního vývoje, výroby, modernizuje komunikaci se zákazníkem i expedici. A jednoznačně se to vyplácí.

Protože víme všechno o každém dílku té velké stavebnice, jsme vždy krok před konkurencí. Ta z velké většiny produkty pouze přeprodává, kdežto u nás se vše rodí.

Sto dvacet barevných LED žárovek je propojeno sběrnicí DMX, takže mohou vytvářet různé barevné a světelné scény. Navíc celá sestava reaguje i na hudbu - stačí na tabletu vybrat píseň nebo vánoční koledu a strom ji hraje barvami.

Vše je propojeno prostřednictvím systému chytré elektroinstalace iNELS, který naše firma vyrábí a dá se snadno ovládat také z aplikace chytrého telefonu - a to i vzdáleně.

Právě Amerika je líhní a zdrojem inspirací nejen pro Smart Home field, ale i pro IT technologie celkově. Je zde mnoho startupů, které do roka zemřou, ale také stabilní firmy, které se do oblasti SmartHome pustili. Trh v USA je pro nás velkou výzvou nejen svoji velikostí, ale i technickou vyspělostí.

I když jsou standardy v elektroinstalacích, ať už se jedná o napětí, frekvence či provedení vypínačů nebo zásuvek, odlišné od evropských, stojí za to tyto překážky překonat.

Cílem aplikací iNELS Home Control (iHC) je sloučit ovládání všech dostupných technologií v domě do jediného zařízení, kterým může být chytrý telefon nebo tablet. Uživatel poté již nepotřebuje speciální ovladač k televizi, zesilovači, klimatizaci nebo ke každé žaluzii.