logo Easy Software s.r.o.
Ondřej Šťovíček

Ondřej Šťovíček

Produktový ředitel společnosti Easy Software

LinkedIn

Vynikající výsledky potvrzují zvyšující se zájem o online nástroje projektového managementu, a to jak u velkých firem, tak malých a středních podniků. Easy Software byl úspěšný nejen na českém a slovenském trhu, který spravuje pražská pobočka, ale také v zahraničí.

Vůbec nejúspěšnějším trhem pro nás bylo v roce 2018 Německo následované Českou republikou, Francií, Maďarskem, Itálií, Spojenými státy, Španělskem, Polskem a Velkou Británií.

Easy Project aktuálně používá na 3500 firem, celkově s ním pracuje 150 až 200 tisíc uživatelů. Naším cílem je toto číslo ještě o dva řády zvednout a dostat se na desítky milionů uživatelů.

Klíčovými trhy pro nás zůstávají země Evropské unie, vedle Německa zejména Itálie, Francie a Španělsko. Mentalitou jsou nám nejblíže a zároveň jsou v porovnání s Českem obrovské. Zároveň jsme snadno schopni tyto trhy obsloužit i z Česka.

Nová verze Easy Projectu pro rok 2019 navíc nabídne tzv. Lite verzi, která umožní tento nástroj ihned používat bez zdlouhavého nastavování - toto řešení uvedeme na trh letos v únoru. Věřím, že jím přesvědčíme další české firmy, aby přešly od neefektivního řízení prostřednictvím excelových tabulek nebo lístečků k modernímu projektovému managementu.

Obavy firem z nízké pracovní morálky zaměstnanců a udržení jejich vysoké výkonnosti jsou v době digitálních technologií již zcela liché. Podle loňského průzkumu TREXIMA nabízela možnost Home Office pouze čtvrtina až třetina českých firem. Přitom jde o benefit, který adepti na zaměstnance přímo vyžadují.

Na trhu vidíme trend, že se řízení projektů dostává i do nejvyšších pater firem, kde je stále více využívá senior a c-level management pro řízení strategických projektů. Proto letos počítáme s rozšířením Easy Projectu o Business Intelligence, která umožní dát firemní projekty do kontextu finančních výsledků celé firmy - dokáže měřit ROI (Return on Investment) projektů v čase.

Monitoruje náklady projektů, výnosy, personální náklady a je schopna v reálném čase poskytovat přesné údaje o efektivně projektů v kontextu celého byznysu. Také se zaměříme na hlasové ovládání softwaru, aby manažeři i zaměstnanci mohli snadno řídit projekty i na cestách nebo v terénu.

Loni pro nás bylo Japonsko pátou nejsilnější zemí, letos je až desáté - hned za EU a USA. Máme tam přes 200 firemních klientů a tisíce dalších uživatelů, kteří používají například náš Free Gantt Plugin. Japonci Gantt a Resource management milují. V rámci budování partnerské sítě jsme letos v září podnikli dvoutýdenní cestu do Japonska, Jižní Koreje a Číny, kde jsme s partnery jednali osobně.

Obchodní partneři se nám hlásí sami, protože Redmine je v Japonsku nesmírně populární - mezi spolupracovníky patří například menší agilní společnost Hulinks nebo velký asijský IT koncern Pactera. Hulinks pak přijeli za námi do Prahy. Pobočka by spadala pod naši londýnskou centrálu. Ale uvidíme, jaká bude realita, japonský trh je velmi specifický.