share itpoint.cz
Petr Sichrovský

Petr Sichrovský

Obchodní ředitel společnosti České radiokomunikace
LinkedIn
14. dubna 2016 - čtvrtek / 348 dnů, čteno 1113x

Internet věcí jsme vyhodnotili jako vysoce perspektivní oblast budoucnosti a již nyní vnímáme velký zájem ze strany komerčních subjektů i samospráv o tuto technologii. Internet věcí vnímáme nejen prostřednictvím vizí a vývoje technologií, ale především jako reálný projekt, jehož první fází je zprovoznění sítě, abychom mohli nabídnout efektivní pokrytí Česka potenciálním zákazníkům.

Vzhledem k tomu, že již existuje mnoho příkladů využití v zahraničí, jsme v kontaktu s řadou partnerů, se kterými připravujeme na konec dubna i odbornou konferenci v Praze.

9. února 2016 - úterý / 413 dnů, čteno 984x

Díky partnerskému prodeji budeme schopni nabídnout naše služby mnohem širšímu okruhu zákazníků a zároveň se budeme moci zaměřit na profesionální poradenství a propracovaná technická řešení, která připravujeme každému zákazníkovi individuálně.

Kromě nového prodejního kanálu letos chystáme i novinku v podobě online kompetenčního centra, které by mělo shrnovat všechny důležité informace o tom, jak řešit interní IT prostřednictvím cloudu nebo datových center.

25. ledna 2016 - pondělí / 428 dnů, čteno 1449x

Internet věcí jsme vyhodnotili jako vysoce perspektivní oblast budoucnosti a nechceme promarnit v přípravách ani jeden den. Proto se věnujeme nejen vizím a vývoji technologií, ale především také reálnému zprovoznění sítě, abychom mohli co nejdříve nabídnout efektivní pokrytí Česka potenciálním partnerům.

Existuje mnoho příkladů využití internetu věcí ze zahraničí, které nyní, se sítí odpovídající kvality, mohou být realizovány i u nás.

25. listopadu 2015 - středa / 489 dnů, čteno 957x

Mnoho společností, hlavně e-shopy nebo mediální domy, řeší sezónní špičku, obzvlášť v předvánočním období. Ta s sebou nese zvýšené nároky na provoz webů kvůli velkému počtu návštěvníků či zákazníků. Proto může docházet nejenom ke zpomalení možnosti prohlížení, ale i ke špatné odezvě stránek a dokonce k jejich kolapsu. To s řešením OpenStack ČRa nemůže nastat.

Web Infrastructure si poradí nejen se snadno predikovatelnými špičkami, ale umožní reagovat na potřebu výkonu i ve zcela neočekávaných situacích.

29. ledna 2015 - čtvrtek / 789 dnů, čteno 1689x

Chystané investice desítek milionů korun odráží rostoucí poptávku našich klientů po dislokaci firemních serverů do vysoce zabezpečených budov mimo sídla jednotlivých společností. Paralelně s rozvojem DC Tower projektujeme také rozšíření existujících privátních datových sálů v regionech, konkrétně v Brně a ve Zlíně.

Intenzivně pracujeme na záměru vybudovat datové centrum i v Ostravě. Bude určeno pro zákazníky, kteří jsou citliví na bezpečnost a zároveň chtějí mít hardware umístěný v regionu.

Zájem zákazníků urychlil také práce na projektech datových center ve větší blízkosti Prahy. Celková kapacita, které bychom měli podle našich studií do roku 2016 dosáhnout, je téměř 700 racků.

Všechna firemní zařízení Android pod kontrolou
Aktuální články České Radiokomunikace a.s.

Soutěž ČRA IoT Hackathon hledá nejlepší ...

Síť pro internet věcí pokryje Prahu a kr...

Partnerský prodej ICT služeb Českých Rad...

Infrastruktura na technologii LoRa pro i...

OpenStack ČRa pro produkty Web Infrastru...

DVB-T2 živé vysílání s kodekem HEVC

Unikátní bezdrátová technologie pro inte...

Využít firemní cloud zvažuje stále víc č...

České radiokomunikace plánují další inve...