logo Vodafone Czech Republic a.s.

Jak využíváme chytré telefony

Podle průzkumu Vodafone Zoom muži využívají chytré telefony hlavně ke čtení zpráv, ženy spíše k brouzdání na sociálních sítích. Šedesát procent uživatelů se bez dat v mobilu neobejde.

Více než dvě třetiny všech uživatelů smartphonů disponují datovým připojením a až 60 % lidí si svůj život bez mobilu připojeného k internetu už ani nedovede představit. Muži, kteří využívají internet více, se nejčastěji připojují k informačním serverům, ženy k Facebooku. Vyplývá to z online průzkumu Vodafone Zoom, který pro Vodafone mezi 1 127 respondenty různých věkových kategorií z celé ČR realizovala agentura Data Collect.

Data v mobilu

Datové připojení více využívají muži. Proto není velké překvapení, že 74 % z nich přiznává, že se připojují denně. Žen, které využívají datové připojení každý den, je o 15 % méně.

Muži využívají mobilní data pro:

Ženy oproti tomu využívají mobilní data pro:

Muži mnohem častěji využívají on-line kalendář a ženy zase více prostřednictvím mobilního telefonu platí za zboží a služby. Hraní on-line her, přehrávání hudby a zasílání SMS zpráv přes speciální aplikace využívají zástupci obou pohlaví téměř ve stejné míře.

60 % se bez dat neobejde

Pouze 11% respondentů ve výzkumu uvedlo, že by se bez datového připojení úplně obešlo. Oproti tomu téměř dvě třetiny respondentů si život bez dat už ani neumí představit. Nejdůležitější je pro tyto uživatele možnost využívat mobilní telefon jako pracovní nástroj (čtení e-mailů apod.), dále skutečnost, že mohou být neustále v kontaktu se svým okolím a mají nepřetržitý přístup k informacím.

Další články k tématům - Facebook - navigace - průzkum - server - SmartPhone - SMS - výzkum

Článek Vodafone Czech Republic a.s. ze dne 13. května 2013 - pondělí

Další články od Vodafone Czech Republic a.s.