logo Vodafone Czech Republic a.s.
Petr Dvořák

Petr Dvořák

Generální ředitel Vodafone Czech Republic

LinkedIn

Během festivalu jsme už předvedli rekordně rychlou mobilní síť 5G, která nyní pokrývá část města a nabízí přenosovou rychlost bezmála jeden Gbit/s. Chceme jít dál, do roka spustit plošně v Karlových Varech první komerční 5G síť, a dát tak občanům a návštěvníkům města nové možnosti zábavy nebo vzdělávání a podnikatelům i firmám příležitosti rozvíjet své podnikání na jiné úrovni a v jiných oborech. Věříme, že memorandum a projekty s ním spojené přivedou do města nové firmy, vytvoří pracovní místa a zlepší život obyvatelům v regionu a později i v celém Česku.

I tak pro Karlovy Vary tradiční odvětví, jako jsou lázeňství a turistický ruch, mohou z nových technologií profitovat. Protože technologie jsou úžasné, ale teprve lidé jim dávají ten správný význam a smysl.

Uplatnění eSIM se netýká pouze mobilních telefonů. Díky miniaturní velikosti a integraci čipu do přístroje bude možné připojit i další chytrá zařízení, do kterých se klasická SIM karta nehodí. Jde například o různá čidla, sondy, hodinky nebo trackery.

Můžeme se těšit na rozvoj nových segmentů v rámci IoT, ať už jde o chytrá města, domácnosti, automobily a další.

Telefonování bylo pro veřejnost dostupné už při vzniku Československa, proto jsme jako dárek k výročí zvolili toto symbolické propojení Česka a Slovenska telefonováním zdarma.

Před sto lety vzniklo Československo, a protože Vodafone jako telekomunikační operátor umí překonávat hranice, rozhodli jsme se znovu Česko a Slovensko symbolicky propojit.

V Česku byla NB-IoT síť uvedena do komerčního provozu v prosinci 2017 a přenáší již data spojená například s dodávkami energií, obsazeností parkovišť a budov nebo dodává konektivitu chytrým zařízením, která pomáhají v boji proti kůrovci nebo v monitoringu znečištění ovzduší.

K výhodám technologie NB-IoT patří kromě energetické nenáročnosti a nízkých cen koncových zařízení také vysoká dostupnost služby uvnitř objektů a možnost zapojit do technologie velké množství zařízení. Z pohledu bezpečnosti patří NB-IoT mezi ty nejlépe zabezpečené LPWA technologie a garantuje tak zákazníkům Vodafonu vysokou kvalitu služeb.

Budeme i nadále nabízet našim zákazníkům ty nejlepší služby a férový zákaznický přístup. Tato transakce nám umožní obohatit nabídku konvergovaných služeb a podpořit rozvoj vysokorychlostních sítí a digitální ekonomiky České republiky.

Stránka 1/3 Další >
Nabídka zaměstnání Vodafone Czech Republic a.s.