logo

Server Hosting nízkopříkonových serverů

Na blogu Server Housingu COOLHOUSING.NET se již několikrát věnovali otázce energií a jejich spotřebě. Nedávno se Server Housing COOLHOUSING.NET rozhodl udělat první krok a začít zvýhodňovat méně prostorné a hlavně nízko-příkonové servery.

Před několika lety při zřizování nového serveru ještě nebylo z čeho vybírat. To, čemu se dalo s klidným svědomím říkat server, mělo spotřebu 300W i více a ostatně ani ze strany výrobců nebyla patrna snaha zohlednit otázku spotřeby. Například společnost Intel při vývoji čipů prosazoval pravidlo, že pokud změna v návrhu přidá 1 % výkonu, může být vykoupena maximálně 2 % zvýšením spotřeby. Z tohoto lze jednoduše usoudit, že primárním hlediskem byl jen a pouze výkon, sekundárním spolehlivost a někde v zadu "pokulhává" spotřeba.

Server Housing COOLHOUSING.NET se rozhodl odměnit zákazníky, kteří se nad svým serverem zamyslí a vytvoří si jej na míru s takovým odběrem energie, jaký skutečně efektivně využijí. Tato server hostingová služba se nazývá Single Server Rack.

Zelený dedikovaný server

Jedná se o server postavený odborníky z COOLHOUSING.NET s ohledem na spotřebu a využitelný výkon. Tento server se skládá ze základní desky Gigabyte GA-GC230D osazené procesorem Intel Atom 230, 1GB DDR2 operační paměti a 250GB SATA pevným diskem. K tomuto servříku ještě dovedeme konektivitu dle výše zmíněného housingového programu Single Server rack a máme zde dedikovaný server se širokými možnostmi využití za cenu 1.123,- Kč/měsíc.

Dá se říci, že zde ekologie a ekonomie jde u COOLHOUSING.NET ruku v ruce.

Ekonomie

Vytvoříte-li si nebo objednáte nízko-příkonový server, COOLHOUSING.NET Vás za to odmění snížením Vašich nákladů za hosting serveru.

Ekologie

V České republice pochází většina elektrické energie z tepelných/uhelných elektráren. V tepelných/uhelných elektrárnách se energie získává spalováním uhlí, které je nutné z přírody vytěžit, což se vždy na krajině nesmazatelně podepíše. Při spalování uhlí uniká do ovzduší síra a CO2. Nadměrná koncentrace CO2 způsobuje skleníkový efekt, který má za následek globální oteplování.

Provozujete-li tedy nízko-příkonový server, logicky nespotřebujete tolik elektrické energie a právě díky Vám unikne do ovzduší o trošičku méně škodlivin. V mnoha lidech je zakořeněno nepsané pravidlo říkající : "Výkon si žádá příkon!", ale toto již není tak zcela pravda.

Další články k tématům - Atom - COOLHOUSING - dedikovaný - ekologie - ekonomie - energie - Housing - Hosting - NET - rack - server

Článek ze dne 13. listopadu 2008 - čtvrtek

Další články od COOLHOUSING s.r.o.