logo

Bezpečné externí datové úložiště k hostingům Coolhousing

Potřebujete ke svým hostingovým službám více diskového prostoru anebo byste ocenili spolehlivé samostatné úložiště pro zálohování? Využijte služby externího datového úložiště společnosti Coolhousing.

Coolhousing rozšiřuje svou nabídku hostingových programů o služby externího datového úložiště. Objednávkou služby získáte prostor o kapacitě 25 až 10000 GB na profesionálním datovém úložišti Coolhousingu.

Pro dosažení maximálního výkonu a bezpečnosti dat je naše úložiště založeno na diskovém poli RAID a automaticky replikováno na záložní úložiště, které v případě poruchy primárního úložiště plynule přebere jeho funkci a zajistí tak nepřerušenou dostupnost vašich dat.

"Průzkumem mezi vybranými zákazníky jsme zjistili vysokou poptávku po možnosti pronájmu prostoru pro ukládání dat. Někteří zákazníci dedikovaných serverů a serverhousingu jej vyžadují zejména pro zálohování mimo vlastní fyzický server, zákazníci virtuálních serverů nadto vítají možnost rozšíření dostupného diskového prostoru", vysvětluje motivaci Coolhousingu jednatel společnosti Karel Umlauf a doplňuje: "Při přípravě služby jsme kladli důraz na nabídku dostatečných kapacit, provoz na profesionálním storage zařízení a zároveň bezpečnost z hlediska přístupových práv i automatické replikace dat na záložní storage."

V současné době je každý ze storage serverů Coolhousingu vybaven 24 pevnými disky o kapacitě 2 TB určenými pro enterprise nasazení. Hardwarový řadič Areca 1680ix v každém serveru řídí čtveřici lineárně spojených RAID 5 polí.

Celková momentální dostupná formátovaná kapacita je 40 TB. Srdcem serverů jsou čtyřjádrové procesory Intel Xeon E5603.

Z plánování nabídky vzešlo řešení, které umožňuje přístup prostřednictvím protokolů SFTP (Secure File Transfer Protocol), RSYNC (Fast Incremental File Transfer), FTP (File Transfer Protocol), SMB (Server Message Block) či NFS (Network File System), přičemž první dva jmenované mohou být šifrované a zabezpečené prostřednictvím soukromého/veřejného klíče.

Všechny protokoly jsou standardně zabezpečeny přístupovým jménem, heslem a omezením přístupu z konkrétních IP adres zevnitř sítě Coolhousingu i z internetu. Přístup k jednomu úložišti je možné povolit více uživatelům včetně možnosti nastavení práv jen ke čtení, nebo ke čtení a zápisu.

Podporované síťové protokoly a utility:

Článek ze dne 7. září 2012 - pátek

Další články od COOLHOUSING s.r.o.