logo

Virtuální privátní servery na platformě KVM

Coolhousing odpovídá na poptávku po virtualizovaných řešeních a nahradil virtuální servery na platformě Xen v současnosti nejmodernějším řešením KVM. Klienti tak dostávají modernější a výkonnější virtualizační platformu za nezměněnou cenu.

Coolhousing je pro zákazníky partnerem, který je vždy připraven flexibilně reagovat na technologický vývoj. Zavedení virtualizačního řešení KVM je odpovědí na pokrok v oblasti virtualizace a cloudových technologií. KVM tak v nabídce Coolhousingu nahrazuje dosud používanou technologii Xen.

KVM spojuje výhody paravirtualizace (např. Xen, MS Hyper-V) s plnou virtualizací (např. VMWare ESX, VirtualBox). KVM je plnou virtualizací, která paravirtualizuje pouze ovladače hardwaru, tudíž umožňuje běh běžných instalací operačních systémů pro platformu x86, ale zároveň nedegraduje výkon systému emulací přístupu k hardwaru.

"Dříve jsme na platformě Xen byli schopni nabídnout jen Linux. Nyní na platformě KVM plně podporujeme prakticky všechny moderní distribuce Linuxu a Microsoft Windows", vysvětluje Karel Umlauf, jednatel společnosti Coolhousing. Pro instalaci Microsoft Windows jsou na virtuálním serveru v emulované disketové mechanice připraveny ovladače pro řadič pevných disků a síťovou kartu. "Podporu pro ostatní operační systémy jako FreeBSD, OpenBSD, NetBSD, Solaris a další připravujeme", uzavírá Karel Umlauf.

V rámci služby KVM nabízí Coolhousing vzdálenou správu virtuálních serverů prostřednictvím webového rozhraní podporujícího zobrazení obrazovky i kontrolu klávesnice a myši. K připojení stačí jakýkoli webový prohlížeč s nainstalovaným pluginem pro Adobe Flash. Alternativou je přístup prostřednictvím VNC. Samozřejmostí je možnost vzdáleného zapnutí, vypnutí či restartu serveru.

Zálohování probíhá automaticky. Automatické zálohy virtuálních serverů jsou uchovávány po dobu tří dnů. Součástí služby je také možnost jedné neomezeně uchovávané uživatelské zálohy.

Výkon technologie plné virtualizace s paravirtualizovanými ovladači je plně srovnatelný s fyzickým serverem. Všechny virtuální servery Coolhousingu jsou přitom provozovány ve vysoce výkonném clusteru, jenž zaručuje dostatek systémových zdrojů a vždy vynikající odezvu systému.

Konektivita je zajištěna ve vlastním housingovém centru Coolhousingu, kam každý uzel virtualizačního clusteru disponuje uplinkem 2×1 Gb/s. Vnější konektivita je pro maximální dostupnost rozdělena na připojení do NIXu a tranzit.

Virtualizační cluster aktuálně využívá 2Gb/s připojení do NIXu a 300 Mb/s tranzit. Neomezené datové přenosy vnímáme jako samozřejmost.

Všichni stávající zákazníci služby virtuálních serverů budou beze ztráty dat převedeni na nové KVM VPS a zdarma.

Další články k tématům - cloud - cluster - housing - konektivita - KVM - Linux - NIX - platforma - server - virtualizace - VPS - zdarma - Karel Umlauf

Článek ze dne 4. září 2012 - úterý

Další články od COOLHOUSING s.r.o.