logo

Virtuální servery na platformě Windows

Společnost Coolhousing nabízí v rámci hostingových služeb virtuální servery na platformě Windows, které jsou při všech výhodách virtualizace schopny konkurovat nabídkám tradičního webhostingu.

S převodem virtuálních serverů zákazníků na technologii KVM bylo technologicky možné do nabídky podporovaných operačních systémů zařadit Microsoft Windows. Překážkou však zůstávala výše licenčních poplatků za operační systém, které byly srovnatelné s cenou samotného virtuálního serveru. S tím je však konec a Coolhousing nyní nabízí plnohodnotný VPS s Windows včetně pronájmu licence operačního systému za pouhých 290 korun měsíčně.

Řešení je založeno na velmi výkonném serveru, který se stal součástí virtualizačního nodu Coolhousingu a procesorové licenci operačního systému Microsoft Windows 2008 R2 Datacenter Edition, která umožňuje zprovoznit větší množství virtuálních serverů za cenu jedné licence na jednom fyzickém serveru.

Licenční poplatek se tak rozprostře mezi více zákazníků, což má příznivý vliv na cenu služby. Výsledkem je nabídka výkonného virtuálního serveru pouze pro operační systémy Microsoft Windows Server.

VPS Windows v konfiguraci:

Další články k tématům - datacentrum - IPv4 - IPv6 - KVM - platforma - server - virtualizace - VPS

Článek ze dne 13. září 2012 - čtvrtek

Další články od COOLHOUSING s.r.o.