logo

Red Hat Enterprise Linux 6: nová certifikovaná školení

Vzdělávací a tréninkové centrum DataScript rozšiřuje nabídku odborných certifikovaných školení o kurzy k nejnovější verzi podnikového Linuxu Red Hat Enterprise Linux 6 (RHEL 6), která odpovídají současným potřebám systémových administrátorů.

Red Hat v souvislosti s vydáním RHEL 6 provedl restrukturalizaci portfolia kurzů tak, aby ještě více odpovídalo současným potřebám systémových administrátorů. DataScript je jediným autorizovaným školicím partnerem Red Hatu na území České republiky.

Jednou ze zásadních novinek je úprava platnosti certifikace, která již nebude svázána s verzemi RHEL, ale platí po dobu tří let. S každou další certifikací se platnost prodlužuje na následující tři roky.

V souvislosti s uvedením nové verze operačního systému RHEL 6 se v portfoliu výkonnostních certifikací Red Hat objevila i nová certifikace Red Hat Certified System Administrator (RHCSA). Stejně tak jako u ostatních Red Hat certifikací, se i v tomto případě jedná o ryze praktickou a výkonnostně orientovanou certifikaci, která respektuje potřeby dnešních systémových administrátorů.

Nová certifikace RHCSA nahrazuje certifikaci Red Hat Certified Technician (RHCT) a umožní systémovým administrátorům zvládnout klíčové úkoly vyžadované v dnešním IT prostředí. Vznik této certifikace ovlivnily i výsledky celosvětového výzkumu držitelů Red Hat certifikací, ze kterého vyplynula potřeba nové certifikační úrovně, zaměřené více na reálné zhodnocení schopností dnešních systémových administrátorů. Certifikace RHCSA je nezbytnou podmínkou pro složení certifikace Red Hat Certified Engineer (RHCE).

"Nové kurzy a certifikace reagují na aktuální potřeby manažerů, kteří hledají kvalifikované odborníky, schopné řešit reálné problémy při každodenní administraci systémů, využívajících různé technologie," dodává Iveta Babulenková, ředitelka společnosti DataScript. "IT specialistům vychází vstříc i platnost certifikace na určité časové období s možností prodloužení."

Další články k tématům - certifikace - kurzy - Linux - RHCE - RHCSA - RHCT - RHEL - výzkum - Iveta Babulenková

Článek ze dne 27. dubna 2011 - středa

Další články od DataScript s.r.o.